آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32678
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1392 12:47
تعداد بازدید : 512

رییس دفتر رییس‌جمهور:

هدف اول برنامه صد روزه اقتصادی، مقابله با رکود تورمی است

رییس دفتر رییس جمهور با تشریح جزییات برنامه 100 روزه اقتصادی دولت و تلاش برای افزایش حضور بخش مردمی در اقتصاد ایران گفت: اولویت اول این برنامه خروج از رکود تورمی خواهد بود.

خبرگزاری مهر- محمد نهاوندیان با تشریح جزییات برنامه 100 روزه اقتصادی دولت تدبیر و امید گفت: با توجه به شور و نشاطی که از سوی مردم و فعالان بخش خصوصی برای حضور در بخش‌های مختلف اقتصاد ایران وجود دارد، دولت تدبیر و امید سرفصل اصلی برنامه 100 روزه اقتصادی خود را حضور حداکثری مردم در اقتصاد ایران و فراهم‌سازی زمینه این حضور قرار داده است. رییس دفتر رییس‌جمهور افزود: در عین حال، خروج از رکود تورمی نیز از جمله سرفصل‌های اصلی برنامه 100 روزه اقتصادی دولت تدبیر و امید است.
وی گفت: باید به این نکته توجه داشت اقتصاد ایران بیش از هر چیز نیاز به آرامش دارد و باید مواظب بود تا این آرامش قابلیت تصمیم‌گیری در بنگاه‌ها را مستمر کند و به نوعی از اقدامات التهاب‌آمیز جلوگیری به عمل آید.
وی گفت: لازمه تحقق عدالت اعتدال و لازمه اعتدال علم است که برای رسیدن به اعتدال اقتصادی باید تکیه بر مردم و اجرای صحیح اصل قانون اساسی و بازار رقابتی را در نظر داشت.
به گفته نهاوندیان، به طور قطع بخش خصوصی در دولت تدبیر و امید جایگاه اصلی را خواهد داشت و تلاش خواهد شد تا از حضور دولت در فضایی که بخش خصوصی می‌تواند نقش‌آفرین باشد، جلوگیری شود.
رییس دفتر رییس‌جمهور گفت: در برنامه 100 روزه اقتصادی دولت تمام شرایط به نحوی چیده شده است تا در گام اول رکود تورمی از اقتصاد ایران رخت بر بندد.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :