آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32678
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1392 12:47
تعداد بازدید : 513

رییس دفتر رییس‌جمهور:

هدف اول برنامه صد روزه اقتصادی، مقابله با رکود تورمی است

رییس دفتر رییس جمهور با تشریح جزییات برنامه 100 روزه اقتصادی دولت و تلاش برای افزایش حضور بخش مردمی در اقتصاد ایران گفت: اولویت اول این برنامه خروج از رکود تورمی خواهد بود.

خبرگزاری مهر- محمد نهاوندیان با تشریح جزییات برنامه 100 روزه اقتصادی دولت تدبیر و امید گفت: با توجه به شور و نشاطی که از سوی مردم و فعالان بخش خصوصی برای حضور در بخش‌های مختلف اقتصاد ایران وجود دارد، دولت تدبیر و امید سرفصل اصلی برنامه 100 روزه اقتصادی خود را حضور حداکثری مردم در اقتصاد ایران و فراهم‌سازی زمینه این حضور قرار داده است. رییس دفتر رییس‌جمهور افزود: در عین حال، خروج از رکود تورمی نیز از جمله سرفصل‌های اصلی برنامه 100 روزه اقتصادی دولت تدبیر و امید است.
وی گفت: باید به این نکته توجه داشت اقتصاد ایران بیش از هر چیز نیاز به آرامش دارد و باید مواظب بود تا این آرامش قابلیت تصمیم‌گیری در بنگاه‌ها را مستمر کند و به نوعی از اقدامات التهاب‌آمیز جلوگیری به عمل آید.
وی گفت: لازمه تحقق عدالت اعتدال و لازمه اعتدال علم است که برای رسیدن به اعتدال اقتصادی باید تکیه بر مردم و اجرای صحیح اصل قانون اساسی و بازار رقابتی را در نظر داشت.
به گفته نهاوندیان، به طور قطع بخش خصوصی در دولت تدبیر و امید جایگاه اصلی را خواهد داشت و تلاش خواهد شد تا از حضور دولت در فضایی که بخش خصوصی می‌تواند نقش‌آفرین باشد، جلوگیری شود.
رییس دفتر رییس‌جمهور گفت: در برنامه 100 روزه اقتصادی دولت تمام شرایط به نحوی چیده شده است تا در گام اول رکود تورمی از اقتصاد ایران رخت بر بندد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :