آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32679
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1392 12:48
تعداد بازدید : 683

رشد اقتصادی 91 اعلام شد: منفی 5/4 درصد

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور از انتقال سازمان هدفمندی یارانه ها به سازمان مدیریت پس از احیای آن خبر داد و با تشریح برنامه های 100 روزه دولت برای بهبود معیشت مردم، گفت: ضمن زمينه سازي براي پرداخت فاز دوم هدفمندي يارانه ها در سال آينده، به احتمال زياد به دو دهک بالا يارانه پرداخت نخواهد شد اما يارانه دهک هاي پایين افزايش خواهد يافت.

خبرگزاری مهر- محمدباقر نوبخت با بیان اینکه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي کشور احيا مي‌شود، گفت: در صورت احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها به این حوزه اضافه خواهد شد که بار سنگینی را بر دوش این سازمان قرار می‌دهد اما من مطمئنم که در صورت به کارگیری نیروهای کارشناسی مساله‌ای در این مورد ایجاد نمی‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهوری با بیان اینکه به‌رغم محدوديت منابع مالي در مدت باقيمانده سال جاري تلاش دولت بر اتمام طرح‌هاي نيمه تمام دولت دهم معطوف است، ميزان نقدينگي بخش خصوصي را ۴۵۰ هزار ميليارد تومان اعلام كرد و گفت: تلاش مي‌شود اين حجم نقدينگي به برنامه‌هاي هدفمند و افزايش سرمايه در گردش واحدهاي توليدي منجر شود. وي گفت: با سرمايه‌گذاري در واحدهاي توليدي به دهک‌هاي قطع شده، يارانه غيرمستقيم پرداخت خواهد شد و با سرمايه‌گذاري در زيرساخت‌ها و طرح‌هاي صنعتي، ركود اقتصادي احيا و طرح‌هاي علمي و صنعتي به اجرا در مي‌آيد.
نوبخت افزود: اصلاح قانون بودجه امسال در دستور کار قرار گرفته و در برنامه 100 روزه اقتصادی دولت عملیاتی می‌شود. در بودجه اصلاح نشده امسال میزان درآمدها بیش از هزینه‌ها بوده و باید به دنبال ایجاد تعادل در بودجه باشیم.
وی افزود: بر اساس گزارش مرکز آمار، رشد اقتصادی کشور در سال 1391 معادل منفی 5/4 درصد بوده در حالی که این رقم باید هشت درصد می‌بود. تورم نقطه به نقطه تیر ماه امسال 44 درصد و تورم 12 ماهه منتهی به تیر 37/5درصد بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :