آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32780
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1392 11:30
تعداد بازدید : 891

پیوست فرهنگی رایتل تدوین شد

مدیر روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تنظیم و تدوین پیوست فرهنگی اپراتور سوم تلفن همراه –رایتل- برای ارایه به شورای عالی فضای مجازی خبر داد.

خبرگزاری مهر- جهانگیر اسدی درباره آخرین وضعیت تدوین پیوست فرهنگی خدمات اپراتور سوم تلفن همراه که از جمله وظایف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از سوی شورای عالی فضای مجازی اعلام شده بود گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیوست فرهنگی خدمات نسل سوم تلفن همراه این اپراتور را تدوین کرده و به مرکز ملی فضای مجازی ارسال کرده است.
وی با بیان اینکه پیوست فرهنگی خدمات نسل سوم اپراتور رایتل در معاونت بررسی فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تدوین شده است در مورد مجوز ارایه خدمات تماس تصویری این اپراتور گفت: براساس وظیفه‌ای که به رگولاتوری محول شده بود تدوین و تنظیم پیوست فرهنگی در دستور کار قرار گرفت اما تصویب نهایی و اجازه صدور مجوز برای ارایه این خدمات باید از سوی شورای‌ عالی فضای مجازی
صادر شود.
گفتنی است، راه‌اندازی سرویس مکالمه تصویری در نسل سوم اپراتور تلفن همراه از سال گذشته متوقف شده و برخی مراجع تقلید درباره حرام بودن سیستم انتقال تصویر از طریق موبایل، فتوا دادند.
بر این اساس تدوین پیوست فرهنگی ارایه این خدمات در کشور در دستور شورای عالی فضای مجازی قرار گرفت و این شورا به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تدوین این سند ماموریت داد.
اواخر خرداد ماه امسال محمدحسن نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دهم برای تدوین این پیوست فرهنگی قرار داد سه جانبه‌ای با حوزه علمیه قم و دانشگاه علامه طباطبایی امضا کرد.
در همین حال شورای عالی فضای مجازی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواست تا با همکاری اپراتور سوم موبایل تدوین پیوست فرهنگی را برعهده گیرند و مقررات حاکم بر ارایه این خدمات را با در نظر گرفتن مباحث فرهنگی تدوین کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :