آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32781
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1392 11:31
تعداد بازدید : 601

محمدعلی نجفی، رییس سازمان:

استفاده از فاوا اولویت سازمان میراث فرهنگی است

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اولویت ما در سازمان استفاده از فضای مجازی و فناوری اطلاعات در سطح وسیع تر است و در این راستا مجمع مجازی مشاوران سازمان در سطح کشوری و جهانی ایجاد خواهد شد و امیدواریم تا 9 ماه آینده بتوانیم به این هدف خود دست پیدا کنیم.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت- محمدعلی نجفی دیروز در نخستین نشست فصلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که با حضور فعالان این سازمان برگزار شد، گفت: نمایش سه‌بعدی موزه‌ها و آثار تاریخی در فضای مجازی یکی از راه‌های درآمدزایی و در عین حال معرفی میراث فرهنگی ایران به جهانیان است. وی افزود: این موضوع می‌تواند به عنوان بخشی از دیپلماسی فرهنگی دولت یازدهم باشد.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نگاه سیاسی به سازمان و کار سیاسی را آفت و ظلم به فرهنگ کشور دانست و گفت: از این رو فعالیت‌های سیاسی با هر شکل و بهانه‌ای و در قالب هر چارچوبی که باشد نباید در سازمان ایجاد شود و من این نگاه را متوقف خواهم کرد.
وی افزود: متاسفانه سازمان میراث فرهنگی در چند سال اخیر با تغییرات و تحولات پی‌درپی مواجه بوده است و با توجه به تغییرات مدیریتی، تشکیلاتی و حتی مکانی و فیزیکی در مجموعه‌های مرتبط، حیثیت آن لگدمال شد.
وی افزود: این سازمان در سال‌های گذشته دو ادغام را تجربه کرد و مشکل این است که به خاطر این موضوع ناموزونی و ناپیوستگی بین بخش‌های آن به وجود آمده است.
رییس سازمان میراث فرهنگی گفت: جایگاه واقعی سازمان متزلزل و یا دچار ابهام شده است و هرگز نتوانسته است به شان و جایگاه خوبی برسد.
نجفی مشکل بعدی این سازمان را نگاه سیاسی دانست و گفت: در هشت سال اخیر مشکل نگاه سیاسی و سیاسی شدن بیش از حد به آن نیز به وجود آمد. باید دست به دست هم دهیم و این مشکلات اساسی را که در سایه آن مشکلات بسیار زیاد دیگری نیز به وجود آمده است، برطرف کنیم.
نجفی، نگاه سیاسی به سازمان و کار سیاسی را آفت و ظلم به فرهنگ کشور دانست و گفت: از این رو فعالیت‌های سیاسی با هر شکل و بهانه‌ای و در قالب هر چارچوبی که باشد نباید در سازمان ایجاد شود و من این نگاه را متوقف خواهم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :