آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32782
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1392 11:34
تعداد بازدید : 533

گوگل ارایه برنامه های رایگان اندرویید را به ایرانیان آزاد کرد

شرکت گوگل بخشی از تحریم های خود علیه ایران را لغو و اعلام کرد برنامه نویسان سیستم عامل آندرویید از این پس می توانند برنامه های رایگان خود را برای کاربران ایرانی عرضه کنند.

فناوران- در پی کاهش تحریم‌ها از سوی گوگل برای ایرانیان، باز هم دسترسی به برنامه‌های پولی یا برنامه‌هایی که نیاز به پرداخت هزینه با کارت‌های اعتباری دارد برای مردم ایران امکان‌پذیر نیست.
گوگل تاکنون به بهانه تحریم امکان دسترسی ایرانیان به فروشگاه‌های آنلاینش را نمی‌داد، اما ظاهرا در پی اقدام اپل برای حذف نام ایران از فهرست کشورهای تحت تحریم خود، سخت‌گیری‌هایش نسبت به ایران را کمتر کرده است.
این اقدام گوگل در حالی صورت می‌گیرد که یکی دو روز گذشته اپل هم نام ایران را از لیست کشورهای تحت تحریم خود حذف کرده است. اما سامسونگ که اوایل سال‌جاری خدمات سامسونگ‌اپس را برای ایرانیان مسدود کرد هنوز اقدامی در این راستا انجام نداده است.
با این حال هنوز اطلاعات بیشتری درباره این اقدام گوگل منتشر نشده، اما ظاهرا اقدام اپل و گوگل در راستای رفع تحریم فناوری از سوی آمریکایی‌هاست که چندی پیش و به شکل رسمی از سوی وزارت خارجه این کشور و درخصوص برخی محصولات آمریکایی اعلام شد.
البته برخی کارشناسان رفع تحریم‌های مذکور را بر ایران بی‌تاثیر می‌دانند و معتقدند که کاربران این محصولات در داخل کشور نباید منتظر تغییر قیمت و یا خدمات خاصی باشند چراکه این محصولات سال‌هاست از طرق مختلف به کشور وارد می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :