آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32795
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1392 11:51
تعداد بازدید : 499

رشد 10 درصدی بازار شبکه های بی ‏سیم محلی در تابستان امسال

برآوردهای شرکت پژوهشی آی دی سی نشان می ‏دهد که بازار شبکه ‏های محلی بی‏ سیم (WLAN) در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۰ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشد کرده است.

همکاران سیستم- به گزارش آی‌دی‌سی، بازار شبکه‏‌های محلی بی‏‌سیم در سه ماهه دوم امسال 8/10 درصد رشد کرده است. این بازار دارای دو بخش محصولات مصرفی و فردی و محصولات ویژه کسب و کار‌هاست. یافته‏‌های آی‌دی‌سی نشان می‌‏دهد که بازار فناوری‏‏‌ها و راهکارهای شبکه‏‌ای در بخش کسب و کار‌ها حدود 8/14 درصد و بخش محصولات فردی فقط 5/6 درصد رشد داشته است.
بر اساس این بررسی‌ها بازار شبکه‏‌های محلی بی‌‏سیم بیشترین رشد خود را در کشورهای آمریکای لاتین تجربه کرده است. بازار این شبکه‏‌ها در این منطقه از جهان در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 8/38 درصد رشد داشته است. کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز با 24 درصد در جایگاه دوم نشسته‏‌اند و آمریکا از این نظر رتبه سوم را از آن خود کرده است. درآمد عرضه‏‌کنندگان شبکه‌‏های محلی بی‏‌سیم در این کشور 9/14 درصد افزایش یافته است. این بازار در کشورهای اروپا، خاورمیانه و آفریقا نیز رشدی 4/6 درصدی را تجربه کرده است.
براساس این گزارش، در سه ماهه دوم امسال بیشترین بخش درآمدهای این بازار نصیب شرکت سیسکو شده است. درآمد سیسکو از این بازار با 7/16 درصد رشد به ۵۸۱ میلیون دلار رسیده است. این به آن معناست که این شرکت توانسته است 8/53 درصد از کل بازار شبکه‏‌های محلی بی‏‌سیم را در سه ماهه دوم امسال از آن خود کند.
شرکت آروبا نیز از دیگر عرضه‌‏کنندگان مطرح این بازار است که توانسته درآمدهای خود در سه ماهه دوم امسال را 6/13 درصد افزایش دهد. آروبا با کسب 5/8 میلیون درآمد محل فروش فناوری‏‌های مرتبط با شبکه‏‌های محلی بی‏‌سیم ۱۱ درصد این بازار را از آن خود کند. شرکت اچ پی نیز درآمدهای خود از این بازار را 7/17 درصد افزایش داده و توانسته 4/5 درصد از بازار را نصیب خود کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :