آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32799
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1392 11:57
تعداد بازدید : 501

رییس مجمع واردات:

فساد و رانت در تامین اجتماعی باید برچیده شود

رییس مجمع واردات گفت: سازمان تامین اجتماعی به سبب برخورداری از بنگاه های متعدد اقتصادی و نیز به منظور ارتباط تنگاتنگ بنگاه های اقتصادی با این سازمان، نیازمند یک مدیر توانمند، پاک دست و بومی است.

روابط عمومی مجمع واردات- محمدحسین برخوردار با انتقاد از «گماردن یک مدیر غیرمتخصص و غیربومی در راس سازمان تامین اجتماعی گفت: نهادهای بیمه‌ای که دارای فعالیت‌های اقتصادی هستند باید توسط افرادی از بدنه خود سازمان مدیریت و هدایت شود.
به‌گفته برخوردار، نقص در ابزارهای مدیریتی و عدم عقبه شناختی از سازمان تامین اجتماعی را باید یکی از مهم‌ترین عواملی دانست که این سازمان در مسیر فرسایش قرار داده و فشار مضاعفی را بر آن وارد کرده است.
مشاور مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این رابطه گفت: در فرآیند کار، تولید و تجارت، جایگاه سازمان تامین اجتماعی به‌عنوان پشتیبان کارگران و کارفرمایان نقش ممتاز و حساسی است. فضای کسب و کار کشور و وضعیت سازمان تامین اجتماعی کاملا به‌هم پیوسته و مرتبط هستند.
او افزود: تئوری‌های مدیریت بر این سازمان عظیم که دارای ابعاد چندوجهی بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی به‌طور هم‌زمان و همگراست بر پایه سیاست‌زدگی و انفعال، قابل اجرا نیست و باید از افرادی برای مدیریت این سازمان نام برده شود که سابقه فعالیت‌شان بیانگر فراغت خاطر ایشان کنش و واکنش‌های حاد سیاسی باشد.
وی با اشاره به سال حماسه اقتصادی گفت: از آنجا که رونق اقتصادی و کنترل تورم جزو مهم‌ترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است، دکتر سیدتقی نوربخش که سوابق روشن و قابل دفاعی در این عرصه داشته می‌تواند به‌عنوان بهترین گزینه برای مدیریت این سازمان مورد توجه وزیر محترم رفاه قرار گیرد.
برخوردار یکی از مهم‌ترین ماموریت‌‌های اصلی نوربخش را در صورت قبول تصدی ریاست این سازمان، مقابله جدی و شفاف با موضوع فساد و رانت در مجموعه شستا دانست و گفت: زیان‌ده بودن برخی بنگاه‌های تحت پوشش تامین اجتماعی، موضوع موجهی نیست و مسلما نوربخش توانایی تشکیل کارگروه‌های ویژه آسیب‌شناسی این موضوع را خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :