آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3286
تاریخ انتشار : 30 آبان 1390 22:11
تعداد بازدید : 872

مرحله اول الزام اختصاص «شبنم» به کالاهای وارداتی در گیلان آغاز شد

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از آغاز مرحله اول الزام كالاهای وارداتی به داشتن كد رهگیری (باركد دوبعدی طرح شبنم) در استان خبر داد.

ايرنا- محمد فیض گفت: براساس مصوبات هیات دولت درباره شناسنامه‌دار كردن كالاهای وارداتی با هدف شفاف‌سازی گردش كالا در سطح عرضه، طرح رهگیری كالاهای وارداتی طبق تفاهم‌نامه مشترك اجرا و بهره‌برداری از سامانه رهگیری كالاهای وارداتی همزمان با سراسر كشور در استان گیلان نیز از ابتدای آذرماه آغاز می‌شود.
وی افزود: این طرح برپایه تفاهم‌نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز و گمرك جمهوری اسلامی اجرایی شده و بر این اساس در مرحله اول برخی اقلام وارداتی شامل انواع لوازم صوتی و تصویری، كولرگازی، آبمیوه‌گیری، اتو، انواع دوربین، مایكروفر، یخچال، فریزر، رایانه و تمام متعلقات آن به همراه گوشی‌های تلفن همراه باید دارای كد رهگیری باشند.
وی گفت: واردات تجهیزات پزشكی شامل دستگاه‌های سنجش فشارخون، قندخون، دستكش‌های جراحی و برخی ایمپلنت‌های جراحی نیز مشمول این مصوبه هستند.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تمام واحدهای صنفی استان خواست ضمن رعایت موارد مصوبه، همكاری لازم را با بازرسان این سازمان و نیز بازرسان واحدهای بازرسی و نظارت اصناف داشته باشند و از عرضه كالاهای وارداتی یادشده بدون شناسنامه خودداری كنند.
فیض همچنین از نظارت جدی بازرسان این سازمان در زمینه رعایت موارد مندرج در مصوبه یاد شده خبر داد و گفت: شماره تماس 124 ستاد خبری این سازمان در سراسر استان آماده دریافت نظرات، گزارش‌ها و پیشنهادهای شهروندان است.
وی افزود: واحدهای صنفی استان نیز می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان به نشانی www.gilan.mim.gov.ir از جزيیات این مصوبات مطلع شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :