fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 3286
  تاریخ انتشار : 30 آبان 1390 22:11
  تعداد بازدید : 801

  مرحله اول الزام اختصاص «شبنم» به کالاهای وارداتی در گیلان آغاز شد

  معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از آغاز مرحله اول الزام كالاهای وارداتی به داشتن كد رهگیری (باركد دوبعدی طرح شبنم) در استان خبر داد.

  ايرنا- محمد فیض گفت: براساس مصوبات هیات دولت درباره شناسنامه‌دار كردن كالاهای وارداتی با هدف شفاف‌سازی گردش كالا در سطح عرضه، طرح رهگیری كالاهای وارداتی طبق تفاهم‌نامه مشترك اجرا و بهره‌برداری از سامانه رهگیری كالاهای وارداتی همزمان با سراسر كشور در استان گیلان نیز از ابتدای آذرماه آغاز می‌شود.
  وی افزود: این طرح برپایه تفاهم‌نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز و گمرك جمهوری اسلامی اجرایی شده و بر این اساس در مرحله اول برخی اقلام وارداتی شامل انواع لوازم صوتی و تصویری، كولرگازی، آبمیوه‌گیری، اتو، انواع دوربین، مایكروفر، یخچال، فریزر، رایانه و تمام متعلقات آن به همراه گوشی‌های تلفن همراه باید دارای كد رهگیری باشند.
  وی گفت: واردات تجهیزات پزشكی شامل دستگاه‌های سنجش فشارخون، قندخون، دستكش‌های جراحی و برخی ایمپلنت‌های جراحی نیز مشمول این مصوبه هستند.
  معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تمام واحدهای صنفی استان خواست ضمن رعایت موارد مصوبه، همكاری لازم را با بازرسان این سازمان و نیز بازرسان واحدهای بازرسی و نظارت اصناف داشته باشند و از عرضه كالاهای وارداتی یادشده بدون شناسنامه خودداری كنند.
  فیض همچنین از نظارت جدی بازرسان این سازمان در زمینه رعایت موارد مندرج در مصوبه یاد شده خبر داد و گفت: شماره تماس 124 ستاد خبری این سازمان در سراسر استان آماده دریافت نظرات، گزارش‌ها و پیشنهادهای شهروندان است.
  وی افزود: واحدهای صنفی استان نیز می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان به نشانی www.gilan.mim.gov.ir از جزيیات این مصوبات مطلع شوند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :