آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3288
تاریخ انتشار : 30 آبان 1390 22:19
تعداد بازدید : 559

رييس‌جمهور:

ارتباطات نقش مهمي در تنظيم روابط اجتماعي و رشد انسان ها دارد

رييس جمهور با بيان اينكه بدون ارتباطات حيات معنا ندارد و نمي توان زندگي كرد، گفت: اگر هم بتوان زندگي كرد، زندگي معناي انساني ندارد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت - محمود احمدي‌نژاد روز گذشته در مراسم افتتاح 2 هزار و 746 طرح و پروژه زيرساخت ارتباطي، مخابراتي، تحقيقاتي و پست‌بانك در سراسر كشور، با تشكر از دست‌اندركاران اين پروژه‌ها با اشاره به اهميت ارتباطات بیان كرد: انسان موجودي اجتماعي و نيازمند ارتباطات است. همه انسان‌ها مي‌خواهند بزرگ شوند و ميل به بزرگي و كمال در فطرت انسان است و يكي از لوازم اصلي براي تحقق اين آرمان بزرگ ارتباطات است به نحوی که ارتباطات كيفيت زندگي انسان را ارتقا مي‌دهد.
وي با بيان اينكه نوع نگاه و دريافت كسي كه با ارتباطات در تماس است با كسي كه هيچ ارتباطي با آن ندارد متفاوت است، گفت: ارتباطات امكانات بيشتري در اختيار انسان قرار مي‌دهد و ما بايد از مرز فناوري و امكانات ارتباطي كه اكنون در اختيار بشر است جلوتر برويم و بايد اين كار را انجام دهيم.
رييس‌جمهور با بيان اينكه ديگران ارتباطات را با اهداف ديگري گسترش داده‌اند و در واقع آنها مي‌خواستند يك نظم واحدي تحت سيطره نظام سرمايه‌داري ايجاد كنند و ارتباطات نيز جزو لوازم آن است، افزود: ما بايد ارتباطات را در ارتباط با كمال انساني، شكوفا شدن انسان و بزرگ‌شدن حقيقي انسان قرار دهيم و اين كار از خلال كارهايي كه شما عزيزان انجام مي‌دهيد، انجام مي‌شود. احمدي‌نژاد در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به اهميت شبكه ملي ارتباطات اشاره كرد و گفت: تا آنجا كه امكان دارد ظرفيت، سرعت و گستره اين شبكه را بالا ببريد تا تعداد زيادتري بتوانند از آن استفاده كنند و به آن وصل شوند. به نحوي عمل كنيد تا بتوان با تمام مراكز اطلاعاتي سازنده وصل شد و ارتباط برقرار كرد و بعد اين كار را در سطح منطقه و بين‌الملل گسترش دهيد و اين شدني است چطور وزارت دفاع آمريكا مي‌تواند اين كار را انجام دهد، ما نمي‌توانيم؟
وي همچنين با اشاره به اهميت و گسترش دولت الكترونيكی اشاره كرد و گفت: اگر اين ارتباطات به خوبي برقرار شود، بسياري از مناسبات اجتماعي را تحت تاثير قرار مي‌دهد؛ البته به شرطي كه در اين ارتباط درست برنامه‌ريزي كنيم.
رييس‌جمهور با اشاره به اهميت ارتباطات و تاثير آن در امر افزايش آگاهي مردم، آموزش، بهداشت و اقتصاد بیان كرد: 50 سال قبل اگر قانوني در كشور تصويب مي‌شد كه به ضرر ملت بود مدت زماني طول مي‌كشيد تا مردم از آن آگاهي پيدا كنند، ولي امروز اگر قانوني تصويب شود كه تبعيضي در آن باشد، حتي يك روستايي لب مرز آن را مي‌شنود و فرياد مي‌زند و فرياد آن نيز شنيده مي‌شود.
احمدي‌نژاد همچنين در مورد تاثير ارتباطات در بانك‌ها گفت: وقتي بانك‌ها به صورت كامل الكترونيكي شوند در شبكه متمركز اطلاعاتي تمام بده‌وبستان‌هاي بانكي به صورت لحظه‌اي قابل مشاهده و  برنامه‌ريزي است. مي‌توان براي شبكه سقف گذاشت تا نتوان از آن سقف بالاتر عمل كرد و با اين امر جلوي بسياري از تخلفات و سوءاستفاده‌ها گرفته مي‌شود و منابع به صورت عادلانه در سطح كشور توزيع مي‌شود و مي‌توان در جهت عدالت حركت كرد.
وي با بيان اينكه ارتباطات نقش مهمي در تنظيم روابط اجتماعي و رشد انسان‌ها دارد، گفت: بخشي از آموزش بايد به صورت يكنواخت و بخشي نيز متناسب با شرايط اقليمي آن منطقه باشد و اگر ما بتوانيم كيفيت آموزش و حداقل‌ها را در تمام كشور به صورت عادلانه داشته باشيم، اين امر اتفاق بزرگي است، چرا كه برخي از استعدادها به دليل كيفيت نداشتن مناسب آموزشي از بين مي‌روند و شكوفا نمي‌شوند.
رييس‌جمهور افزود: ما بايد شبكه را در تمام ابعاد و سطوح گسترش دهيم و انتظار داريم كه شما از سطح خدماتي كه در اين زمینه در دنيا ارایه مي‌شود جلوتر برويد و اين شدني است.
وي همچنين به اهميت رسيدگي به حقوق كارمندان اين حوزه اشاره كرد و گفت: آرزو داريم كه فاصله دريافتي‌ها كم شود كه خوشبختانه مقداري از اين امر محقق شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :