آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3296
تاریخ انتشار : 30 آبان 1390 22:36
تعداد بازدید : 662

پروتکل همکاری استانداری و نظام صنفی رایانه ای استان یزد تدوین می شود

کمیسیون نرم افزار کشور در مرداد ماه سال جاری آغاز به کار کرد و با برگزاری پنج جلسه به صورت مجازی و با بهره گیری از اینترنت، ششمین جلسه خود را به دعوت سازمان نظام صنفی رایانه ای استان یزد، به صورت حضوری در هتل باغ مشیرالممالک برگزار کرد.

روابط عمومی سازمان- این جلسه با حضور دو نفر از اعضای کمیسیون نرم‌افزار استان تهران (کرمی و الیشایی) به‌عنوان مهمان، اعضای کمیسیون نرم‌افزار استان یزد و اعضای اصلی کمیسیون نرم‌افزار کشوری صالحی (یزد)، نفیسی (اصفهان)، واحدی (هرمزگان) و یوسفیان (تهران) تشکیل شد.
در این جلسه نحوه برگزاری جلسات و چگونگی تعامل و تبادل اطلاعات و انتقال دانش فنی بین استان‌ها به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و عملکرد و مصوبات قبلی کمیسیون مورد مطالعه، بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
در ادامه، جلسه‌ای با حضور فضل الله ادیب‌نیا، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری یزد و قمی دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در جمع فوق و با محوریت ارتباط دولت و بخش خصوصی و بررسی راهکارهای حمایتی دولت از بخش خصوصی تشکیل شد.
در این جلسه موضوعات عدم حمایت دولت از واگذاری پروژه‌های فناوری اطلاعات به بخش خصوصی، تاثیر منفی تغییرات سریع مدیران دولتی بر پروژه‌ها، عدم شفافیت در تعیین بودجه و نحوه برگزاری مناقصات فناوری اطلاعات و کم‌توجهی دولت به توانایی‌ها و قابلیت‌های بخش خصوصی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.در پایان این جلسه مقرر شد پروتکلی برای همکاری و مشاوره بین استانداری و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد تهیه و اجرایی شود تا استانداری از خدمات مشاوره سازمان در زمینه موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات بهره‌گیری کند.
لازم به ذکر است، با کمک و راهنمایی صالحی عضو کمیسیون و به نمایندگی از طرف سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد، اعضا از پارک فناوری اطلاعات استان یزد و نمایشگاه کامپیوتکس فناوری اطلاعات و ارتباطات این استان بازدید کردند و از نزدیک با مشکلات و تنگناهای تولیدکنندگان نرم‌افزار در این استان آشنا شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :