آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3307
تاریخ انتشار : 30 آبان 1390 23:1
تعداد بازدید : 433

استفاده از بازی های موبایلی برای جلوگیری از ایدز

طی یک کنفرانس چهار روزه در هند، شرکت ZMQ طرحی ارایه کرد که بر اساس آن به کاربران در زمینه جلوگیری از بیماری هایی همچون ایدز و سل هشدار داده می شود.

موبنا- طی سال‌های اخیر دستگاه‌هایی مثل تلفن‌های همراه که امکان مکالمه و ارسال پیامک را دارند به عنوان ابزاری برای اطلاع‌رسانی و جلوگیری از بیماری‌هایی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
بر این اساس، در پنجمین کنفرانس بین‌المللی آموزش و سرگرمی در هند طرحی ارایه شده که تلفیقی از آموزش و سرگرمی بود. بر اساس طرح ارایه شده، از بازی‌های ویدیویی برای آموزش کاربران استفاده می‌شود تا از بیماری‌هایی مثل سل و ایدز در امان باشند.
در این کنفرانس اعلام شد که بازی‌های ویدیویی ساخته خواهد شد که امکان دانلود روی همه گوشی‌های تلفن همراه را داشته و در آن به آموزش کاربران پرداخته خواهد شد.
این طرح توسط شرکت سیستم‌های نرم‌افزاری ZMQ که در زمینه بازی و آموزش الکترونیکی فعالیت می‌کند ارایه شده است.
از آنجا که تلفن‌های همراه هر روز در حال افزایش هستند مردم می‌توانند به روش‌های سرگرمی و بازی با استفاده از این دستگاه‌ها به بغرنجی بیماری‌های سل و مالاریا پی ببرند.
از این رو، ZMQ با چند شرکت تولیدکننده گوشی و ارایه‌دهندگان سرویس‌های موبایلی وارد مذاکره شده تا بازی‌هایی را از پیش روی این دستگاه‌ها نصب کنند.
این شرکت قصد دارد با همکاری هنرمندان، دولت، کارشناسان رسانه‌ای و آکادمی‌های مختلفی از 20 کشور دنیا و ترکیب آموزش و سرگرمی زندگی را تغییر دهد.
گفتنی است، تمرکز این کنفرانس بیشتر روی زنان و کوکان بوده که به پیشرفت هند در زمینه کمک به مادران و جلوگیری از مرگ و میر نوزادان کمک کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :