آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3316
تاریخ انتشار : 30 آبان 1390 23:18
تعداد بازدید : 732

برطرف شدن محدودیت انتقال وجه از خودپردازها به کارت

پس از مدت ها انتظار یکی از نواقص بزرگ شبکه شتاب برطرف و امکان انتقال وجه از کارت هر بانک به هر بانک با واسطه هر یک از بانک های دولتی و خصوصی کشور امکان پذیر می شود.

بیما- تاکنون یکی از نواقص بزرگ شبکه شتاب این بود که امکان انتقال وجه بین کارت‌های بانکی از طریق بانک سوم امکان‌پذیر نبود. به عبارت بهتر وقتی شخصی می‌خواست وجهی را از کارت متعلق به بانک «الف» به کارت بانک «ب» واریز کند، باید از یکی از خودپردازهای متعلق به بانک «الف» یا «ب» استفاده می‌کرد و انجام این کار توسط خودپرداز بانک «ج» امکان‌پذیر نبود.در این حالت بانک واسطه انتقال می‌بایست بانک مبدا یا مقصد انتقال وجه بود. به همین دلیل قدرت مانور و انتخاب بخش وسیعی از مشتریان بانک‌ها برای انتقال سریع وجوه خود از طریق امکانات بانکداری الکترونیکی سلب می‌شد و آنان برای استفاده از امکانات کارت به کارت باید یکی از خودپردازهای بانک ارسال‌کننده یا دریافت‌کننده وجه را انتخاب می‌کردند؛ اما همان‌گونه که ناصر حکیمی، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی پیش از این خبر داده بود، این نقص هم‌اکنون برطرف شده و به‌تدریج تا دو هفته آینده تمام بانک‌های کشور این امکان را خواهند داشت تا واسط نقل و انتقال وجه با کارت‌های بانکی باشند، یعنی انتقال وجه از هر کارت بانکی به هر کارت دیگر با واسطه هر بانک دولتی و خصوصی امکان‌پذیر شده است.
وی گفته بود: امیدواریم تا نیمه دوم سال شرایطی را به وجود آوریم که از هر خودپرداز و از هر کارت بتوان به کارت دیگر تبادل وجه انجام داد. پیش‌نیازهای این اقدام پیاده‌سازی شده و به زودی شاهد اجرایی شدن آن خواهید بود.اکنون چند بانک دولتی با آماده کردن سریع‌تر سیستم نرم‌افزاری داخلی خود توانسته‌اند به این بخش از شبکه شتاب متصل شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :