آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33207
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1392 11:22
تعداد بازدید : 412

مخابرات در سه سال 5 هزار میلیارد تومان صرف توسعه شبکه می کند

به گفته مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، طی سه سال گذشته یکهزار و 200 میلیارد تومان در حوزه تلفن همراه سرمایه گذاری شده است.

ایسنا- مظفر پوررنجبر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان این مطلب گفت: در گذشته قطعی‌های زیادی در شبکه تلفن همراه مشاهده می‌شد و در تهران هم قطعی‌های متعددی داشتیم و به همین دلیل طول مکالمات کوتاه بود و تلفن‌ها قطع می‌شد اما اکنون با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته و تامین تجهیزات فنی این مشکل حل شده است.
وی با بیان اینکه حل این مشکل هزینه زیاد داشته و دو تا 5/2 سال طول کشیده، افزود: شرکت مخابرات ایران در حوزه تلفن ثابت نیز طرح‌های متعددی دارد که اگر تحریم‌ها و مشکل تامین تکنولوژی این طرح‌ها نباشد از نظر مالی مشکلی در زمینه اجرای این طرح‌ها وجود ندارد. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: اکنون ما برای سرمایه‌گذاری در زمینه طرح‌های ارتباطی مشکلی نداریم اما به دلیل تحریم‌ها تا حدی تامین تجهیزات با مشکل مواجه است که این مشکل هم به طور تدریجی برطرف
خواهد شد.
پوررنجبر گفت: طی سه سال آینده حدود سه تا پنج هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مجدد در این حوزه صورت خواهد گرفت.
اما پوررنجبر که بر سرمایه‌گذاری‌های بسیار مخابرات تاکید داشت در خصوص اینکه با وجود سرمایه‌گذاری‌هایی که از آنها یاد می‌شود در حوزه تلفن ثابت سال‌ها اتفاق چندان جدیدی نیفتاده است و اکنون برخلاف بسیاری از کشورها که سرویس‌های ارزش افزوده متعددی در این حوزه ارایه می‌کنند، در ایران سرویس ارزش افزوده چندانی در این حوزه وجود ندارد، افزود: در حوزه سرویس‌های ارزش افزوده تا حدی مباحث قانونی مطرح است که اگر این مباحث برطرف شود زیرساخت‌ها آماده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: اکنون سرویس‌های ارزش افزوده بر پایه دیتا هستند اما به واسطه انحصاری که ایجاد شده ما امکان دسترسی به نسل سوم و نسل‌های بالاتر را نداریم و این موضوع برای ما محدودیت‌هایی ایجاد کرده است.
وی درباره تلفن ثابت که نیاز به دیتا برای افزایش سرویس‌های ارزش افزوده ندارد گفت: در این حوزه هم تلاش داریم با اجرای طرح‌های مختلف بتوانیم سرویس‌های چند رسانه‌ای را به کاربران خود ارایه دهیم اما همان‌طور که گفتم در این حوزه به دلیل وجود تحریم‌ها تا حدی برای تامین تجهیزات با مانع مواجه‌ایم که این موانع به طور تدریجی برطرف خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :