آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33217
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1392 11:38
تعداد بازدید : 431

ساماندهی بازار با تشکیل اتحادیه تلفن همراه

نبود نظارت کافی از سوی اتحادیه هایی که به نوعی خود را متولی بازار تلفن همراه کشور می دانند باعث بی ساماندهی هرچه بیشتر این بازار شده است.

موبنا- دو اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری تهران و همچنین اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی در حالی خود را متولی این حوزه می‌دانند که تاکنون اقدام خاصی برای این بازار انجام نداده‌اند و حتی مانع از تشکیل اتحادیه مستقل برای این کالای
ارتباطی شده‌اند.
نبود اتحادیه مستقل برای این کالای ارتباطی در حالی است که بازار تلفن همراه کشور با بالغ بر 80 میلیون کاربر فعال از ضریب نفود بالای صددرصدی برخوردار است.
کارشناسان بازار آی‌تی با اشاره به اینکه نزدیک به 20 سال از ورود تلفن همراه به کشور می‌گذرد، معتقدند که متاسفانه برای این کالای ارتباطی در کشور اتحادیه‌ای مستقل تشکیل نشده و این امر تنها موازی‌کاری دو اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری تهران و همچنین اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی را نشان می‌دهد که استمرار این روند به ضرر مصرف‌کنندگان و فعالان این حوزه است.
آنها بر این باورند که هم‌اکنون برخی از فروشندگان سودجو برای سوددهی بیشتر اقدام به تعویض لوازم و قطعات یدکی، فروش گوشی‌های کارکرده به جای گوشی‌های نو و ارایه کارت گارانتی‌های تقلبی کرده‌اند که بر این اساس ضرورت اتحادیه مستقل برای این کالای ارتباطی بیش از گذشته محسوس می‌شود.
از سوی دیگر نبود نظارت از سوی اتحادیه‌هایی که به نوعی خود را متولی این بازار پرهیاهو می‌دانند باعث شده تا هر روز شاهد افزایش انواع تقلب‌ها و سودجویی‌ها در زمینه خرید و فروش و حتی تعمیرات این کالای ارتباطی در بازارهای مختلف تهران باشیم.
‌این اظهارات در حالی بیان می‌شود که یک ماه گذشته معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نیاز مبرم تشکیل اتحادیه مستقل تلفن همراه در کشور خبر داده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :