آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33269
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1392 11:19
تعداد بازدید : 536

نوکیا 40 درصد رشد کرد

سهام شرکت نوکیا پس از اعلام خریداری این شرکت توسط مایکروسافت 40 درصد افزایش یافت.

ایسنا- به نقل از آشوشیتدپرس، سهام شرکت نوکیا با 40 درصد افزایش به 4/14 یورو در هر سهم رسید.
مایکروسافت با خرید شرکت نوکیا به قیمت هفت میلیارد و 200 میلیون یورو به دنبال تغییر وضعیت خود از یک سازنده‌ صرف سیستم‌عامل ویندوز برای کامپیوتر‌های خانگی به یک شرکت همه کاره در زمینه‌ فناوری
است.
نوکیا که همچنان به عنوان سازنده تجهیزات مخابراتی به فعالیت خود ادامه خواهد داد، تا چند سال پیش بزرگ‌ترین سازنده تلفن همراه در جهان بود ولی در بازار رقابتی گوشی‌های هوشمند برابر غول‌هایی نظیر اپل، سامسونگ و سونی کم آورد و عرصه را به آنها واگذار کرد.
استیو بالمر، مدیر مایکروسافت قصد دارد قبل از بازنشسته شدن در این شرکت، مایکروسافت را همانند اپل به یک شرکت سازنده دستگاه‌های هوشمند تبدیل کند.
نوکیا در سال 2007 حدود 40 درصد بازار تلفن همراه جهان را در اختیار داشت و اکنون سهم این شرکت در بازار گوشی به 15 درصد و در بازار گوشی‌های هوشمند به تنها سه درصد سقوط کرده است.
فروش بخش تلفن همراه در کمپانی نوکیا در تاریخ این شرکت نخستین تحول قابل توجه محسوب نمی‌شود. نوکیا در تاریخ 148 ساله خود همه چیز از تلویزیون گرفته تا چکمه لاستیکی! فروخته است. اما هضم این اتفاق برای مردم فنلاند حتی در میان آن دسته از سرمایه‌گذاران که فروش نوکیا را آخرین شانس برای نجات آن می‌دانستند، دشوار است.
اما این انتقال برای مایکروسافت یک لحظه سرنوشت‌ساز به حساب می‌آید. مایکروسافت از فروش سیستم‌عامل ویندوز، مجموعه نرم‌افزار آفیس و کنسول بازی ایکس باکس سود زیادی را به جیب می‌زند اما هرگز نتوانسته یک تجارت موفق را در عرصه تلفن همراه به راه
بیندازند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :