آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33319
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1392 11:0
تعداد بازدید : 810

تا پایان سال باید در همه کامپیوترهای دولت اتفاق بیفتد

مهاجرت به سرزمین «آزاد»

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با بیان اینکه همه دستگاه های دولتی تا شش ماه آینده به نرم افزارهای آزاد مجهز می شود، گفت: امنیت بالای این نرم افزارها، یکی از مهم ترین علل این اقدام است.

ایسنا- مرتضی شهامی‌ گفت: با توجه به مزایای نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز، با مصوبه جدید دولت همه دستگاه‌های دولتی موظف به تجهیز سیستم‌های اداری خود به این نرم‌افزارها تا شش ماه آینده شده‌اند. این رویکرد جدید با توجه به نیازمندی سیستم‌های دولتی به امنیت بالا اتخاذ شده است و این امر با عنوان طرح مهاجرت به نرم‌افزارهای مستقل در بستر بومی‌سازی تدوین و به همه ادارات ارسال شده است.
وی همچنین با بیان اینکه همایش open source در روزهای 15 و 16 شهریور ماه برگزار شده است، هدف این همایش را معرفی مزایای این نرم‌افزارها عنوان کرد و گفت: چهارمین دوره همایش با ارایه 16 مقاله از 17 استان و با حضور 200 شرکت‌کننده طی روزهای 15 و 16 شهریورماه برگزار شد که کیفیت و تنوع مقالات ارایه شده نسبت به سال‌های گذشته از رشد قابل ملاحظه‌ای برخوردار بود و گروه‌های شرکت‌کننده نیز جزو نفراتی بودند که برای نخستین‌بار در این همایش شرکت کردند.
وی سیستم‌عامل لینوکس را شبیه به سنت اسلامی‌ وقف دانست و گفت: در این سیستم دانش همه کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود و در حقیقت وقف دانش افراد محیط است و تنها شرط استفاده و بازتولید آن اشاره به تولیدکننده اصلی آن است که این امر سبب هم‌افزایی و افزایش توان افراد و گروه‌های علمی‌ می‌شود.
وی، صرفه‌جویی، بومی‌سازی و کاربردهای سیاسی و امنیت سیاسی را از دیگر مزایای این نرم‌افزارها معرفی کرد و گفت: مهاجرت نرم‌افزاری تکلیف ماست و روند تدریجی آن از هم‌اکنون شروع شده است و به جرات می‌گویم که زنجان تنها استانی است که اقدام به تجهیز کل دستگاه‌های دولتی به لینوکس کرده است و امیدواریم کل کشور بتواند به این مهم
نایل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :