آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33351
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1392 12:8
تعداد بازدید : 478

جاسوسی سایبری آمریکا از شرکت نفتی برزیل

شبکه تلوزیونی برزیل اسنادی از شنود دولت آمریکا از شبکه چند ملیتی نفت برزیل و سایر شبکه های اینترنتی مربوط به این کشور منتشر کرد.

خبرگزاری فارس- گزارش بزرگ‌ترین شبکه تلویزیونی برزیل، یک هفته پس از افشای شنود آژانس امنیت ملی آمریکا از روسای جمهور برزیل و مکزیک پخش شد. در این گزارش که براساس افشاگری‌های اخیر اسنودن منتشر شد، اسنادی از چگونگی این شنود که در ماه مه 2012 صورت گرفته بود، به نمایش گذاشته شد. براساس این گزارش شنود و جاسوسی آمریکا محدود به شبکه‌های کامپیوتری گوگل و شرکت نفتی برزیل نبود بلکه در وزارت امور خارجه فرانسه، جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی و محل بسیاری از معاملات مالی بین‌المللی شنود گذاشته بود . البته این گزارش نگفت که براساس این جاسوسی‌ها چه اطلاعاتی جمع‌آوری شده و نهادهای امنتی آمریکا دقیقا به دنبال چه چیزی هستند.
براساس اسنادی که اسنودن در اختیار گاردین قرار داده، شنود مکالمات و جاسوسی از شبکه‌های اینترنتی گرچه به بهانه مبارزه با تروریسم انجام شده اما افرادی را در برمی‌گیرد که هیچ ارتباطی با این ادعا ندارند.
جیمز کالپر، مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده مدعی است که سازمان و نهادهای امنیتی آمریکا برای مبارزه با تامین مالی تروریست‌ها و پیش‌بینی مشکلاتی که می‌تواند منجر به بحران در بازارهای مالی شود به دنبال جمع‌آوری اطلاعات در مورد مسایل اقتصادی و مالی هستند. وی مدعی است که جمع‌آوری این اسناد هرگز به دلیل بالا بردن قدرت رقابت آمریکا در بازارهای مالی دنیا نیست.
افشای جاسوسی آمریکا از شرکت چند ملیتی نفت برزیل بعد از افشای شنود تماس‌های تلفنی و ایمیلی‌های خصوصی رییس‌جمهور برزیل به پیچیده‌تر شدن تنش میان دو کشور منجر می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :