آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33409
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1392 11:28
تعداد بازدید : 448

«ورایزون» به دنبال وام 100 ساله برای خرید وودافون

شرکت مخابراتی Verizon برای آنکه بتواند هزینه 130 میلیارد دلاری خرید شرکت مخابراتی بزرگ Vodafone را بپردازد، به دنبال دریافت وامی است که فرآیند بازپرداخت آن بیش از 100 سال به طول می انجامد.

خبرگزاری فارس- شرکت مخابراتیVerizon Communications که دفتر مرکزی آن در کشور آمریکا واقع شده است، قصد خرید یک شرکت مخابراتی و ارتباطی بزرگ موسوم به Vodafone را دارد و برای آنکه بتواند هزینه 130 میلیارد دلاری این خرید بزرگ را بپردازید، به دنبال دریافت وامی است که فرآیند بازپرداخت آن بیش از 100 سال به طول می‌انجامد.
شرکت مخابراتی Verizon برای انجام این خرید می‌کوشد طی چند هفته آتی مبلغ 50 میلیارد دلار را در قالب اوراق قرضه دریافت کند که البته روزنامه فایننشال‌تایمز در این خصوص توضیح داده که هماهنگی این اتفاق برای آنها بسیار دشوار است.
اگر شرکت Verizon نتواند قیمت یاد شده را به Vodafone بپردازد، مبلغ 10 میلیارد دلار برای فسخ قرارداد در نظر گرفته شده است. البته این شرکت اعلام کرده است که در راستای تامین هزینه یاد شده حدود 61 میلیارد دلار وام گرفته است. اما این شرکت مخابراتی بزرگ هم‌اکنون باید وام‌های دریافتی را از حالت کوتاه‌مدت به بلندمدت تبدیل کند تا توان بازپرداخت آن را داشته باشد.
این نگرانی‌ها وجود دارد که سرمایه‌گذاران در جریان وام 10 ساله‌ای که هم‌اکنون به Verizon داده شده است بتوانند اثرات مختلفی برجا گذارند و در همین راستا Verizon به دنبال شرایط طولانی‌تر برای بازپرداخت آن باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :