آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34332
تاریخ انتشار : 2 مهر 1392 11:19
تعداد بازدید : 968

رهیافت تهاجمی به بار نشست؛

همراه اول در سیبل

درحالی که رییس هیات مدیره همراه اول پیش تر به صراحت از رضایت از عملکرد مدیریتی صدوقی سخن گفته بود، از اینجا و آنجا شایعاتی مبنی بر تغییر در مدیریت همراه اول شنیده و از سوی برخی، دامن زده می شود.

فناوران- به اعتقاد کارشناسان و ناظران صنعت ارتباطات، نزدیک شدن سهم بازار همراه اول به مرز سهم 70 درصدی سیم کارت های تلفن همراه، زنگ خطر را برای منتقدانش به صدا در آورده و آنها درصدد ایجاد تنش در مدیریت این مجموعه هستند.
همراه اول در 8 سال گذشته با وجود حضور رقبای جدی، جایگاه خود را به عنوان اپراتور مسلط بازار تلفن همراه کشور حفظ کرده و طبق برآوردهای به عمل آمده، در حال حاضر 8/69 درصد سیم کارت کشور متعلق به اپراتور اول، کمی کمتر از 30 درصد متعلق به اپراتور دوم و حدود یک درصد متعلق به مابقی اپراتورها است.
گفته می شود که همراه اول، از بدو ورود وحید صدوقی و با وجود رقبای جدی ؛ با اتخاذ رهیافت تهاجمی به بازار، توانسته است عنوان اپراتور مسلط بازار تلفن همراه کشور را حفظ کند و در هفته های اخیر، سهم بازار خود را به مرز 70 درصد برساند.
به گفته کارشناسان، استانداردهای جهانی حاکی از آن است که اپراتور مسلط بازار اگر برای 5 سال بعد از ورود رقبا بتواند سهم خود را بالای 60 درصد نگه دارد؛ یعنی از دامنه ریکس خارج شده و ضمن حفظ جایگاه خود، می تواند رو به بالا حرکت کند.
اما به دنبال موفقیت رهیافت تهاجمی تیم مدیریتی اپراتور اول و به بار نشستن ثمرات آن، در هفته های اخیر همراه اول مجددا در سیبل قرار گرفته و در آستانه نمایشگاه تلکام، شایعه جابه جایی مدیرعامل همراه اول کلید خورده است؛ شایعه ای که خیلی زود تکذیب شد. همچنان که قبلا نیز مسعود مهردادی رییس هیات مدیره همراه اول در آخرین مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، ضمن تایید مدیریت صدوقی گفته بود که از مدیریت وی راضی هستیم و برنامه ای برای تغییر نداریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :