آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34336
تاریخ انتشار : 2 مهر 1392 11:23
تعداد بازدید : 997

شیوه های مختلف تماس با حجاج چقدر هزینه دارد

هر دقیقه مکالمه صادره به سمت شبکه اپراتورهای تلفن همراه کشور عربستان 700 تومان و هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت این کشور 350 تومان هزینه دارد.

ایسنا- با توجه به فرارسیدن ایام حج، میزان تماس‌های صورت گرفته با کشور عربستان افزایش یافته و حتی طی سال‌های گذشته کاربران در موارد متعدد از اختلالات مختلفی که به دلیل بالا رفتن ترافیک تماس با این کشور رخ می‌داد، می‌گفتند. اما در هر صورت بنا بر دسته‌بندی‌های شرکت ارتباطات زیرساخت مکالمات بین‌الملل به 16 سطح تقسیم شده‌اند و هر گروه از کشورها در یکی از این سطوح قرار گرفته و هر دقیقه مکالمه با آنها تعرفه خاص خود را دارد. در این میان شبکه تلفن همراه عربستان سعودی طبق این جداول در سطح هفتم قرار گرفته و هر دقیقه مکالمه با آن تعرفه‌ای 700 تومانی دارد. همچنین نرخ مکالمه با تلفن ثابت این کشور متناسب با سطح پنجم جدول تعرفه‌های بین‌الملل محاسبه می‌شود و کاربران برای هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت این کشور ملزم به پرداخت 350 تومان هزینه می‌شوند. بنابر اعلام اپراتورهای تلفن همراه کشور نیز اپراتور اول (همراه اول) اعلام کرده است که با تعرفه‌های جدید، حجاج بیت‌الله الحرام امسال برای هر دقیقه مکالمه با ایران 690 تومان هزینه می‌کنند و براساس طرح تخفیفی همراه اول، تماس حجاج با سیم‌کارت‌های همراه اول به مقصد ایران و کشور عربستان و دریافت تماس دقیقه‌ای ۶۹۰ تومان و ارسال هر پیامک ۲۹۰ تومان هزینه خواهد داشت. این تخفیف ویژه که از ابتدای مهرماه امسال در نظر گرفته شده تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت. مشترکین سیم‌کارت‌های دایمی و اعتباری ایرانسل هم از صبح روز دوشنبه 25 شهریور ماه و تا زمان بازگشت آخرین کاروان حجاج به کشور، با استفاده از سیم‌کارت ایرانسل و انتخاب شبکه تلفن همراه موبایلی (Mobily) از طریق بخش تنظیمات شبکه گوشی تلفن همراه خود در کشور عربستان، می‌توانند از تعرفه 599 تومانی به ازای هر دقیقه تماس ورودی و یا خروجی به هر مقصدی در داخل ایران و تعرفه 249 تومانی به ازای ارسال هر پیام کوتاه به هر نقطه از دنیا، برخوردار شوند.
به این ترتیب، مشترکان ایرانسل در کشور عربستان با انتخاب شبکه تلفن همراه موبایلی در طی موسم حج ابراهیمی امسال، به ازای هر دقیقه تماس با استفاده از سیم‌کارت ایرانسل به هر مقصدی در داخل ایران 599 تومان و برای هر دقیقه تماس ورودی از ایران و هر نقطه جهان نیز تنها 599 تومان پرداخت خواهند کرد. ضمن آنکه امکان استفاده از خدمات اینترنت همراه نیز برای حجاج مشترک ایرانسل با انتخاب شبکه تلفن همراه موبایلی عربستان به صورت کاملا رایگان و نامحدود فراهم شده است. همچنین بنا بر اعلام این اپراتور، روشن کردن، فعال‌سازی سیم‌کارت و دریافت پیام کوتاه با استفاده از خدمات رومینگ ایرانسل در تمامی نقاط جهان رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای برای مشترکین ایرانسل در بر ندارد.
اما طی سال‌های گذشته در مواردی زایران سیم‌کارت‌های عربی را به سیم‌کارت اپراتورهای داخلی ترجیح داده و از این سیم‌کارت‌ها استفاده کرده بودند که البته تاکنون از طریق مراجع رسمی خبری درباره هزینه تماس با ایران از طریق اپراتورهای عرب منتشر نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :