آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34338
تاریخ انتشار : 2 مهر 1392 11:27
تعداد بازدید : 907

پروژه تدوین استراتژی فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران عملیاتی شد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه باید در حوزه فناوری اطلاعات نیز همگرایی وجود داشته باشد، گفت: اگر هم افزایی در این بخش ادامه پیدا کند، پویایی و چابکی را برای ساختار شرکت به ارمغان خواهد آورد.

ایسنا- مظفر پوررنجبر، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران که در نشست معرفی و تبیین استراتژی فناوری اطلاعات شرکت سخن می‌گفت، رسالت اجتماعی را مهم‌ترین انگیزه در اجرای پروژه دانست و گفت: در هر بنگاه اقتصادی، چه کوچک و چه بزرگ، آنچه برای همه اهمیت دارد، نتایجی است که منافع ملی را در کشور تامین
می‌کند.
پوررنجبر با اشاره به اینکه در شرکت مخابرات ایران فرصت‌های زیادی برای رشد وجود دارد، افزود: فناوری اطلاعات در این شرکت باید با استفاده از این فرصت‌ها در زمان خود شرکت را به تعالی برسانند.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، طول و عرض شرکت مخابرات ایران را برابر با طول و عرض کل کشور دانست و گفت: دامنه ارایه خدمات در شرکت مخابرات ایران به اندازه سطح کل کشور وسیع است؛ لذا باید با در نظر گرفتن نیازهای مردم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای تامین آن، بیش از پیش تلاش کرد.
وی دو عامل عشق و عقل را عناصر اصلی تحقق هر پروژه دانست و گفت: بدون این دو عامل، اجرای هر پروژه‌ای با شکست مواجه خواهد شد. پوررنجبر، داشتن اطلاعات صحیح و به روز را مبنای اصلی حرکت رو به رشد پروژه دانست و افزود: اگر اطلاعات ورودی پروژه، دقیق و واقعی باشد، هر تصمیمی‌ که اتخاذ شود دارای عقلانیت خواهد بود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه حوزه IT در شرکت مخابرات ایران فقط یک حوزه فنی نیست، بلکه یک حوزه استراتژیک مدیریتی است، گفت: در این حوزه باید سوءعملکردها به عنوان عوامل بازدارنده، شناسایی و حذف و حسن عملکردها تقویت شود.
وی وجود فناوری اطلاعات را اساس برنامه‌های مخابرات عنوان کرد و افزود: اگر روح فناوری اطلاعات در ساختار سازمانی شرکت دمیده شود، شاهد شکوفایی شرکت در این حوزه خواهیم بود.
پوررنجبر پروژه تدوین استراتژی فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران را یکی از پروژه‌های مهم و ملی دانست و گفت: خوشبختانه مدیران و دست‌اندرکاران این حوزه در مرحله تدوین استراتژی خوب عمل کردند؛ از این رو امیدوارم با به کارگیری عقلانیت و سعی و تلاش روزافزون، این پروژه به خوبی عملیاتی شود.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، با اشاره به اینکه باید در حوزه فناوری اطلاعات نیز همگرایی وجود داشته باشد، گفت: اگر هم‌افزایی در این بخش ادامه پیدا کند، پویایی و چابکی را برای ساختار شرکت به ارمغان خواهد
آورد.
زمانی، معاون فناوری اطلاعات مدیرعامل - نیز در بخش دیگری از این نشست با اشاره به نقش کلیدی پروژه تدوین استراتژی فناوری اطلاعات در برنامه تغییر و تحول شرکت گفت: تحقق تدوین این استراتژی، حاصل انجام یک فرآیند سخت و مجدانه همکاران این حوزه است که در این نشست، با بستن بیعت و پیمان در راستای انسجام بیشتر با یکدیگر تا پایان پروژه همراه خواهند
بود.
معاون فناوری اطلاعات مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، برگزاری این نشست را یکی از استانداردهای شروع به کار پروژه عنوان کرد و افزود: اطلاع‌رسانی، نخستین شرط اجرای این پروژه است که به شکر خداوند تا این لحظه در زمینه انتقال مفاهیم و اطلاعات به ذی‌نفعان پروژه، به خوبی اقدام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :