آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34343
تاریخ انتشار : 2 مهر 1392 11:34
تعداد بازدید : 1180

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت:

بنگاه هاي اقتصادي مشكل كمبود نيروي كار ماهر دارند

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: هم اكنون سه لايه نيروي كار با گذراندن آموزش عالي، داراي مهارت و نيروي كار ساده در بنگاه ها داريم كه در خصوص نيروي كار ماهر با مشكل مواجه هستيم.

ايرنا- محمدصادق مفتح در مراسم امضاي تفاهم‌نامه سازمان آموزش فني و حرفه‌اي با وزارت صنعت، معدن و تجارت كه در محل اين سازمان برگزار شد، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به وجود بنگاه‌هاي اقتصادي در كشور به نوعي مسووليت فضاي كسب و كار كشور را بر عهده دارد. به گفته وي هم‌اكنون 2/5 ميليون اصناف در كشور داريم كه بيش از ۹۷ درصد يك واحدي هستند. همچنين ۴۰۰ هزار واحد توليدي در كشور در زمره واحدهاي كوچك به شمار مي‌آيند. وي ضمن اشاره به پراكندگي جغرافيايي در ايران مشكل واحدهاي كوچك در كشور را عدم انطباق با فناوري‌هاي روز دنيا عنوان كرد. مفتح گفت: روش مديريت فضاي كسب و كار از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت فقط ارزشيابي فرد متقاضي، ذي‌صلاح بودن و دادن تسهيلات و سپس رها كردن آنها نيست.
به گفته معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در اين فضاي بزرگ رقابتي به روز كردن دانش را نداريم، زيرا واحدهاي كوچك نمي‌توانند براي خود آموزش داشته باشند كه اين موضوع افت بهره‌وري را بدنبال دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :