آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34344
تاریخ انتشار : 2 مهر 1392 11:36
تعداد بازدید : 1146

رییس سازمان مالیاتی بخشنامه کرد:

الزام ۱۰ صنف جدید به استفاده از سامانه صندوق فروش

رییس سازمان امور مالیاتی بر اساس بخشنامه جدیدی ۱۰ صنف جدید را ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش از ابتدای سال ۹۳ کرده است.

فناوران- علی عسکری رییس سازمان مالیاتی در اجرای ماده 121 قانون برنامه پنجساله پنجم بخشنامه جدیدی به ادارات مالیاتی کشور ابلاغ کرده است.
در این ابلاغیه آمده است: در اجرای ماده 121 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ‌ایران و با توجه به هماهنگی به عمل آمده با وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای اصناف کشور در خصوص تعیین اولویت صاحبان مشاغل برای نصب، راه‌اندازی و استفاده از سامانه صندوق فروش براساس قانون مزبور، علاوه بر مشاغل اعلام شده در بخشنامه مذکور، فروشندگان لوازم یدکی خودروهای سبک، صاحبان تعمیرگاه‌های مجاز خودرو و انواع وسایط نقلیه سنگین، فروشندگان تجهیزات و تاسیسات حرارتی و برودتی، فروشندگان لوازم بهداشتی ساختمان، فروشندگان تزیینات ساختمان، فروشندگان انواع تلفن (ثابت و بی‌سیم)، همراه و تجهیزات جانبی آن، تولیدکنندگان و فروشندگان مبل، مصنوعات چوبی و فلزی، فروشندگان فرش، فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی و فروشندگان لوازم طبی بیمارستانی، نیز از ابتدای سال 1393 ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش (POS مکانیزه فروشگاهی) یا رایانه‌ای دارای سیستم نرم‌افزار فروشگاهی و صدور الکترونیکی صورت‌حساب فروش (فاکتور) مطابق نمونه اعلام شده در دستورالعمل‌های موضوع مواد 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده و 169 و 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم هستند. ضمنا مشخصات سخت‌افزار و نرم‌افزار مورد استفاده براساس آیین‌نامه اجرایی ماده 71 قانون نظام صنفی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شده، خواهد بود. شایان ذکر است، هزینه‌های انجام شده بابت خرید، نصب و راه‌اندازی دستگاه سامانه صندوق فروش (POS مکانیزه فروشگاهی) یا رایانه‌ای توسط صاحبان مشاغل مذکور (اعم از سخت‌افزار و نرم‌افزار)، از درآمد مشمول مالیات مودیان مزبور در نخستین سال استفاده قابل کسر است. ضمنا مودیان مالیاتی ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش (مکانیزه فروش) یا رایانه‌ای دارای سیستم نرم‌افزار فروشگاهی، در صورت عدم استفاده از سامانه‌های مذکور از معافیت مالیاتی مقرر در قانون برای سال مربوط محروم خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :