آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34374
تاریخ انتشار : 3 مهر 1392 11:1
تعداد بازدید : 1062

کاهش 30 درصدی قیمت موبایل در بازار

در پی کاهش قیمت دلار در چند روز اخیر و تاثیر آن روی قیمت کالاها، این بار شاهد تغییر قیمت گوشی های تلفن همراه در بازار هستیم.

ایسنا- با کاهش نرخ دلار قیمت‌ها در بازار گوشی‌های تلفن همراه بین 10 تا 30 درصد کاهش یافته است.
به گفته فروشندگان این صنف، قیمت گوشی تلفن همراه در بازار تابع قیمت ارز است، از این رو اگر در ماه‌های آینده قیمت ارز افزایش یابد به طور حتم قیمت تلفن همراه نیز افزایش می‌یابد و اگر قیمت ارز کاهش یابد - مانند چند روز اخیر - قیمت موبایل هم کاهش می‌یابد و تمایل خریداران برای خرید این محصولات بیشتر می‌شود.
آنان معتقدند که در این شرایط هیچ کسی تمایل به خرید ندارد چراکه خریداران معتقدند که ممکن است قیمت‌ها پایین‌تر بیاید و کالای مورد نظر کاهش قیمت بیشتری پیدا کند.
فروشندگان با اشاره به نوسانات اخیر ارز از کاهش فروش خود خبر می‌دهند و معتقدند که حتی با کاهش نرخ ارز و پایین آمدن قیمت گوشی باز هم شاهد رکود در بازار هستیم چرا که خریداران منتظر تثبیت نرخ ارز و حتی کاهش بیشتر قیمت‌ها به‌ویژه در گوشی‌های برندهای برتر هستند.
کاهش قیمت‌ در مدل‌های کم قیمت‌ حدود 10 درصد و در مدل‌های گران حدود 20 تا 30 درصد بوده است.
به طور مثال یکی از مدل‌های گوشی‌های موبایل برندهای برتر که دو میلیون و 400 هزار تومان قیمت داشت اکنون به یک میلیون و 820 هزار تومان رسیده است. همچنین گوشی‌های موبایل با قیمت یک میلیون و 900 هزار تومان به یک میلیون و 820 تومان رسیده است.
در حال حاضر همچنان فروشندگان منتظر تثبیت تحولات اخیر ارزی و سیاسی هستند و معتقدند که در حال حاضر زمان خرید است چراکه رکود را از بازار می‌رود و بازار دوباره فعال می‌شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :