آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34541
تاریخ انتشار : 8 مهر 1392 11:22
تعداد بازدید : 928

دسترسی به CNN و رویترز آزاد شد

رفع فیلتر گروهی سایت های خبری

یک عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی درباره رفع فیلتر برخی سایت های خبری گفت: رفع فیلتر سایت های خبری خارجی ارتباطی با سفر رییس جمهور به نیویورک ندارد.

خبرگزاری مهر- وی درباره انتشار برخی اخبار در زمینه رفع فیلتر سایت‌های خبری و ارتباط آن با سفر چند روز اخیر رییس‌جمهور به نیویورک گفت: متاسفانه خبری که به صورت گسترده در فضای وب منتشر شده است مربوط به رفع فیلتر برخی سایت‌های خبری خارجی و داخلی و ارتباط آن با زمان حضور رییس‌جمهور در آمریکاست که در این رابطه باید بگویم ارتباطی میان رفع فیلتر این سایت‌ها با حضور رییس‌جمهور در نیویورک نیست.
این عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی گفت: رفع فیلتر برخی سایت‌های خبری و فرهنگی مربوط به جلسه شماره 62 کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی بوده که در تاریخ 19 تیرماه امسال برگزار شده بود و در این جلسه اعضای کارگروه با توجه به درخواست‌های گسترده رسانه‌ها با رفع فیلتر برخی سایت‌های خبری موافقت کردند.
وی افزود: براساس دستور این جلسه برخی سایت‌های خبری از جمله سایت‌های خبری خارجی در تاریخ پنج مردادماه امسال رفع فیلتر شد و تایید می‌کنم که این رفع فیلتر ارتباطی با سفر رییس‌جمهور به کشور آمریکا نداشته و ندارد و مربوط به زمان حال نیست.
عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی با تاکید بر اینکه در تمامی جلسات این کارگروه درخواست رفع فیلتر برخی سایت‌ها که حاوی محتوای مجرمانه بوده‌اند بررسی می‌شود، افزود: براساس بررسی‌های صورت گرفته و نظر کارگروه، بسیاری از این سایت‌ها رفع فیلتر می‌شود.
وی گفت: فیلتر شدن هر سایت اینترنتی دلیل مشخصی می‌خواهد که در وهله اول چنانچه این سایت‌ها محتوای مجرمانه داشته باشند و در سایت ساماندهی به ثبت رسیده شده باشند به آنها تذکر می‌دهیم اما سایت‌هایی که ثبت نشده و غیرقانونی هستند بدون تذکر فیلتر می‌شوند. در این راستا برخی سایت‌های خبری خارجی که محتوای مجرمانه داشتند در یک بازه زمانی ممکن است این محتوای مجرمانه رفع شود و در این راستا کارگروه دستور به رفع فیلتر این سایت‌ها را می‌دهد.
رفع فیلتر CNN مربوط به ۳ ماه پیش است
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه رفع فیلتر CNN مربوط به سه ماه پیش است، گفت: اگر تحریف سخنان رییس‌جمهور درباره هولوکاست، مصداق مجرمانه داشته باشد، بازهم با این شبکه برخورد می‌شود.
عبدالصمد خرم‌آبادی درباره رفع فیلتر شبکه سی.ان.ان. توسط این کارگروه گفت: این رفع فیلتر مربوط به حالا و سفر رییس‌جمهور به کشور آمریکا نیست.
وی افزود: این موضوع مربوط به مصوبه تاریخ 19 تیرماه امسال بود که طی آن تصمیم گرفته شد دامنه اصلی این شبکه رفع فیلتر شود اما محتوای مجرمانه‌ای که در آن وجود داشت همچنان فیلتر خواهد بود.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه این مصوبه در تاریخ پنج مردادماه امسال اجرایی شده است، گفت: شناسایی تمام صفحاتی که مربوط به این مصوبه بودند مقداری طول کشید و اینکه اکنون موضوع رفع فیلتر مطرح شده به همین
دلیل است.
خرم‌آبادی در پاسخ به این سوال که آیا تحریف سخنان رییس‌جمهور در آمریکا درباره هولوکاست که در روزهای گذشته توسط شبکه سی.ان.ان. صورت گرفته، ممکن است دوباره منجر به فیلتر شدن این شبکه شود، گفت: اگر این موضوع مجرمانه، مصداق نشر اکاذیب یا اقدامی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق نشر اکاذیب تشخیص داده شود، باز هم با آن برخورد می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :