آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34552
تاریخ انتشار : 8 مهر 1392 11:57
تعداد بازدید : 998

پرداخت مالی همراه رایتل به چهار استان می رسد

رایتل در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۳، پرداخت مالی همراه را بر بستر NFC به بازدیدکنندگان از غرفه خود معرفی کرد.

خبرگزاری تسنیم- رایتل برای دومین بار در نمایشگاه تلکام حاضر شد و با ارایه خدمات پرداخت مالی همراه و آموزش همراه و معرفی آن به بازدیدکنندگان، سرویس‌هایی چون شبکه خصوصی مجازی تلفن همراه، خدمات دستگاه به دستگاه و سامانه تغییر موقعیت و ردیابی آنلاین را نیز در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.اپراتور سوم همچنین قابلیت‌های جالبی که در حوزه راهکارهای ارزش افزوده به حساب می‌آید را نیز در نمایشگاه با خود آورده است که یک نمونه از این خدمات سیم‌کارت هیبریدی است و کنترل هزینه‌های مکالمات و ارتباطات داده‌ای را برای به عنوان مثال کارکنان یک سازمان فراهم می‌کند. درواقع سازمان‌ها می‌توانند با در اختیار قرار دادن سیم‌کارت‌های هیبریدی به کارکنان خود، هزینه‌های مکالمات سازمان را کنترل کنند و علاوه بر آن این امکان را به کارفرما می‌دهد تا هزینه تماس‌های اداری و شخصی پرسنل را نیز به شکل مجزا کنترل کند.
هزینه تاکسی را موبایلی بپردازید
سرویس خدمات مالی همراه این اپراتور نیز شامل دو دسته بانکداری همراه و پرداخت همراه می‌شود؛ سرویس پرداخت همراه جایگزین پول نقد، چک و کارت‌های اعتباری است و در حال حاضر تکنولوژی‌های مختلفی نظیر USSD، WAP، IVR، SMS و NFC از آن پشتیبانی می‌کنند.
به عنوان مثال در روش پرداخت خرد، رایتل از ارتباطات میدان نزدیک (NFC) استفاده می‌کند که یک فناوری ارتباطی بی‌سیم با فرکانس بالا و دامنه کوتاه در پرداخت همراه است؛ این فناوری انتقال داده در فواصلی حدود 10 سانتی‌متر با فرکانس 13/56مگاهرتز و بدون نیاز به تنظیمات کاربر را امکان‌پذیر می‌کند.در بحث کیف پول همراه نیز مجددا این فناوری به کمک می‌آید و پرداخت‌هایی نظیر بلیط‌های الکترونیک، هزینه‌های پارکینگ، خرید از خرده فروشی‌ها و غیره را ممکن می‌سازد که البته نیاز به تجهیزات پایانی خاصی دارد که در تطابق با فناوری NFC باشند و به عنوان مثال دستگاه‌های POS آن علاوه بر قابلیت دریافت اطلاعات از موبایل، قابلیت شارژ را نیز داشته باشد.
از اول آبان ماه تاکسی مترهای الکترونیکی رایتل برای بهره برداری از خدمات پرداخت خرد الکترونیکی، در اصفهان افتتاح می‌شود.
بستر NFC در چهار استان کلید خورد
بستر NFC در حال حاضر در چهار استان قزوین، اهواز، مشهد و اصفهان توسط رایتل پیاده‌سازی شده و دستگاه‌های مرتبط با این فناوری نیز در این نقاط قرار داده شده است.به گفته مسوول این بخش، تا حال حاضر 500 تا 600 دستگاه POS بانی با قابلیت پشتیبانی از NFC در مشهد نصب شده است.

قبوض را با موبایل پرداخت کنید
در این روش نیز تمامی دارندگان سیم‌کارت‌های رایتل که عضو شبکه شتاب هستند، می‌توانند با اتصال کارت به شبکه پرداخت امن تنها با استفاده از گوشی همراه خود به انجام خدمات بانکداری دسترسی داشته باشند.
خدمات بانکداری، دریافت مانده، انتقال وجوه بین حساب‌های بانکی، تمامی گزارش‌ها و تغییر وضعیت‌های کارت بانکی مربوط و پرداخت قبوضی نظیر برق، گاز، تلفن همراه و غیره بخشی از خدمات بانکداری همراه این اپراتور است.
خدمات بانکداری همراه رایتل بر بستر USSD از طریق کد دستور #720* امکان‌پذیر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :