آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34554
تاریخ انتشار : 8 مهر 1392 12:0
تعداد بازدید : 814

رییس صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرد:

کاهش قیمت کالاهای کامپیوتری، نتیجه سفر روحانی به نیویورک

به گفته رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، قیمت کالاهای کامپیوتری و الکترونیکی رو به کاهش است.

ایسنا- سیدمهدی میرمهدی، رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران گفت: در ابتدا قیمت دلار رو به کاهش بود و همه از این قضیه رضایت داشتند، اما بعد از صحبت‌های رییس بانک مرکزی مبنی بر تعیین کف برای قیمت دلار، قیمت‌ها دوباره افزایش پیدا کرد و بازار فروش راکد شد.
وی افزود: چه‌طور زمانی که قیمت دلار رو به افزایش است، کسی برای آن سقف تعیین نمی‌کند، اما هنگامی که روندی رو به کاهش را سپری می‌کند، باید برای آن کف قیمت تعیین کرد؟
میرمهدی گفت: اما قیمت دلار پس از صحبت‌های رییس‌جمهوری در سازمان ملل دوباره روندی رو به کاهش را تجربه کرد. در حال حاضر کالاهای ما 10 تا 15 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است و با این وضعیت بازار دوباره پویا شد. رییس صنف فناوران رایانه تهران در رابطه سفر رییس‌جمهوری به نیویورک و تاثیر آن روی قیمت کالاهای IT، کاهش قیمت دلار و به تبع آن اجناس IT را از این امر تاثیرپذیر دانست.
میرمهدی افزود: نزدیک به دو ماه است که کالاهای IT از تحریم‌ها خارج شده‌اند پیش از آن نیز وارد‌کنندگان سعی می‌کردند تمامی این اجناس را به کشور وارد کنند و از این جنبه مردم در تنوع و دریافت کالاهای الکترونیکی با مشکلی روبه‌رو نبودند. در زمان تحریم‌ها تاجر‌ها محدودیت‌ها را دور می‌زدند و با استفاده از این روش کالاها را به کشور وارد می‌کردند. در حقیقت بزرگ‌ترین مشکل ما در این زمینه انتقال وجه بود.
وی درباره مالیات‌ها نیز گفت: ما با پرداخت مالیات مشکلی نداریم؛ اما مالیات دریافتی باید برحسب مالیات بر درآمد باشد، به این معنی که از سود اجناس فروخته شده مالیات محاسبه شود. به نظر می‌رسد وزارت اقتصاد و امور دارایی باید از کارشناسانی استفاده کند که دراین زمینه مشاوره‌های درست و صحیح را به افراد مربوطه بدهند. مطمئنا در صورت لحاظ مالیات بر درآمد قیمت‌ها در بازار به صورت محسوسی کاهش پیدا خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :