آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34572
تاریخ انتشار : 8 مهر 1392 12:24
تعداد بازدید : 871

صنایع کوچک و بانک صادرات تفاهم نامه امضا کردند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران اظهار امیدواری کرد که بیش از 10هزار طرح نیمه تمام صنعتی کوچک با مشارکت بانک صادرات تکمیل و 79 هزار واحد صنعتی کوچک نیز مورد حمایت قرار گیرد.

ایسنا- سیدمحمد علی سید ابریشمی در همایش سراسری مدیران بانک صادرات با بیان اینکه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به دنبال تسهیل امور سرمایه‌گذاران صنایع کوچک گفت: این مجموعه به عنوان سازمانی توسعه‌ای زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاران در کل کشور را در قالب شهرک‌ها و نواحی صنعتی، شهرک‌های تخصصی و شهرک‌های فناوری و توسعه صنایع کوچک فراهم کرده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به تصویب 922 شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور اشاره و گفت: همچنین 710 شهرک و ناحیه صنعتی با امکانات زیربنایی مناسب از جمله آب، برق، گاز، در حال واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قرار دارد.
سیدابریشمی به تصویب هفت شهرک فناوری و ایجاد 51 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی در سراسرکشور اشاره کرد و افزود: علاوه بر این سه شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی مشهد، شهرک فناوری قطعات خودرو تبریز و شهرک فناوری الکترونیکی و صنایع غذایی ارومیه به عنوان مراکز تامین و نفوذ فناوری مورد نیاز در صنایع کوچک به بهره‌برداری رسیده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران توجه هم‌زمان به مساله حفظ محیط زیست در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را از اولویت‌های این مجموعه برشمرد و گفت: تاکنون در 145 شهرک و ناحیه صنعتی تصفیه خانه‌های فاضلاب به بهره‌برداری رسیده است و در 41 شهرک نیز در دست ساخت قرار دارد که 70درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها را پوشش می‌دهد.
وی در بخش دیگری از سخنانش تکمیل زیرساخت‌ها و کیفی سازی شهرک‌ها و نواحی صنعتی را از سیاست‌های عمده این مجموعه عنوان کرد و گفت: علاوه براین واگذاری مالکیت و مدیریت به شرکت‌های خدماتی و بهبود و اصلاح بسته‌های حمایتی از صنایع کوچک نیز با جدیت پیگیری خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌های نیمه تمام، توسعه ظرفیت و تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی کوچک برای ایجاد اشتغال مولد در کوتاه‌ترین زمان اظهار امیدواری کرد که با مشارکت بانک صادرات امور بانکی صنایع کوچک کشور تسهیل شود.
همچنین پیشرو، مدیرعامل بانک صادرات ایران در حاشیه این همایش از امضای تفاهم‌نامه بین این بانک و وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف حمایت از بخش‌های تولیدی خبر داد.
پیشرو گفت: این بانک به منظور حمایت از واحدهای تولیدی طی تفاهم‌نامه‌ای موافقت کرده است تا به واحدهای تولیدی که از سوی معاونت وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی معرفی می‌شوند، تسهیلات اعطا کند.
وی با تاکید بر حمایت بانک از بخش‌های مولد و اشتغالزا گفت: شبکه گسترده این بانک با تمام توان و ظرفیت خود، برای تحقق اهداف کلان نظام و سیاست‌ و برنامه‌های اقتصادی دولت در زمینه رونق تولید و ایجاد اشتغال تلاش می‌کند.
پیشرو افزود: اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و آحاد جامعه با رویکرد افزایش اشتغال از اولویت‌های اساسی این بانک است.
مدیرعامل بانک صادرات گفت: جامعه از ما به عنوان گسترده‌ترین شبکه بانکی انتظار دارد تا نقش موثرتری در بخش‌های تولیدی داشته باشیم. در این راستا برای تحقق اهداف و برنامه‌های دولت، حماسه اقتصادی و رونق اقتصادی همه ظرفیت بانک و کارکنان را به میدان خواهیم آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :