آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3503
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 8:45
تعداد بازدید : 1304

وزیر اطلاعات:

فیس بوک و توییتر در آمریکا فیلتر شده است

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اینترنت و شبکه های اجتماعی که دشمن آنها را به وجود آورده امروز بلای جانش شده است، گفت: اوباما دو بار در کنگره آمریکا و یک بار در صحبت های عمومی خود مطرح کرد که شبکه های اجتماعی را برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران طراحی کرده که خوشبختانه طراحی آنها با شکست مواجه شده است. چرا که هم اکنون با توجه به جنبش وال استریت که در آمریکا به راه افتاده شبکه های اجتماعی فیس بوک و توییتر در آمریکا فیلتر شده است و همچنین سرعت اینترنت را نیز به دلایل امنیتی پایین آورده اند تا بتوانند جنبش وال استریت را مدیریت کنند.

مهر- حیدر مصلحی با تاکید بر اینکه دستگاه اطلاعاتی و امنیتی کشور در بحث فضای مجازی از برتری بسیار خوبی برخوردار است، افزود: چندی قبل اوباما موضوع چمدان اینترنتی را به عنوان یک موفقیت بزرگ مطرح کرد در حالی که چند ماه پیش از آنکه او چنین حرفی را بزند دستگاه‌های اطلاعاتی در کل کشور برای مقابله با این حربه دشمنان پیش‌بینی‌های لازم را کرده بودند به طوری که وقتی آنها این چمدان اینترنتی که شامل یک لپ تاپ با آنتن ماهواره‌ای است در داخل کشور آزمایش کردند با مشکل مواجه شدند البته جاهایی را هم باز گذاشتیم تا بتوانیم سیستم آنها را به صورت کامل شناسایی کنیم.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های سنگینی می‌شود تا شبکه‌های مجازی را ماهواره‌ای کنند، گفت: متاسفانه یکی از کشورهای مسلمان هم اکنون پول‌های مسلمانان را برای این مقوله هزینه می‌کند.
مصلحی با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم به دنبال غافل کردن مردم از دشمنی دشمن است، افزود: این موضوع اکنون در برخی از خواص مشاهده می‌شود که به جای اینکه دشمنی دشمن را برای مردم افشا کنند به دنبال تبرئه دشمن هستند.به گفته وی، ایجاد اختلاف و بدبینی، از بین بردن بنیان‌های معنوی، تخریب اعتماد به نفس و امید و تبدیل نقاط قوت به نقاط ضعف نیز از جمله اقدامات دشمن در جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران است.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه وزارت اطلاعات وظیفه دارد آفند و پدافند را به صورت جدی دنبال کند، افزود: در مورد مباحث پدافند غیر عامل و اقداماتی که باید برای خنثی سازی توطئه‌های دشمن صورت گیرد طراحی‌هایی انجام داده‌ایم.مصلحی با بیان اینکه در حال حاضر همه دستگاه‌های کشور در معرض خطر قرار دارند، گفت: دشمن به دنبال جذب افراد از دستگاه‌های مختلف کشور است تا به این وسیله بتوانند اطلاعاتی را به دست آورد.
مصلحی افزود: دشمن هم اکنون در حال طراحی است تا در مواقع حساس دستگاه‌های صنعتی کشور را از کار بیندازد.وی با بیان اینکه شناخت تهدیدات جزو اولویت‌های ماست، گفت: دستگاه‌های مختلف باید با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، تهدیدات مختلف از جمله تهدیدات تروریستی، تهدیدات سایبری و سایر تهدیدات را شناسایی و راهکارهای مقابله با آنها را برنامه‌ریزی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :