آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3510
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 8:59
تعداد بازدید : 513

همزمان با هفته پژوهش

دومين همايش ملي «مديريت پژوهش و فناوري» برگزار مي شود

دومين همايش ملي مديريت پژوهش و فناوري به ميزباني پژوهشکده سياستگذاري علم، فناوري و صنعت دانشگاه صنعتي شريف 27 آذرماه در محل دایمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار مي شود.

روابط عمومي دانشگاه- عبدالحسين روح‌الاميني نجف آبادي، دبير دومين همايش ملي مديريت پژوهش‌هاي فناوري هدف نهايي از برگزاري دومين همايش ملي مديريت پژوهش و فناوري را تدوين سندي پشتيبان براي کمک به نقشه جامع علمي کشور و پيشبرد هرچه سريع‌تر فناوري و نوآوري در راستاي تحقق چشم انداز کشور عنوان کرد.
وي با بيان اينكه هدف از برگزاري اين همايش، بررسي چالش‌ها و ارايه راهکارهاي مناسب براي توانمندسازي و ورود جدي‌تر بخش خصوصي و غيردولتي به نظام پژوهش و فناوري کشور است، گفت: هدف نهايي، استخراج سندي از دل اين همايش است که بتواند راهنماي الزامات تحقق اهداف نقشه جامع علمي باشد. در تدوين اين سند تمامي ذي‌نفعان نظام پژوهش کشور از جمله دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و حتي شرکت‌هاي بزرگ صنعتي مشارکت خواهند کرد. همچنين براي اجرايي شدن و تحقق هر چه سريع‌تر نقشه جامع علمي کشور و ايجاد سند الزامات ملي در حوزه پژوهش، علاوه بر برگزاري همايش مديريت پژوهش و فناوري به برگزاري پنج نشست تخصصي به عنوان پيش همايش با هدف به دست آوردن مسایل گروه‌هاي مختلف نظام پژوهش کشور در تحقق چشم‌انداز جامع علمي کشور خواهيم پرداخت.مدير پژوهشکده سياستگذاري علم، فناوري و صنعت افزود: برگزاري نشست تخصصي با محوريت و حضور مراکز رشد و فناوري، نشست تخصصي در زمينه نقش دانشگاه‌ها در زمينه فناوري، نشست تخصصي درباره با پژوهشکده‌ها در حوزه فناوري، نشست تخصصي با حضور بنگاه‌هاي کوچک و متوسط و همچنين نشست تخصصي با حضور بنگاه‌هاي بزرگ از جمله برنامه‌هاي اين همايش ملي است.
وي با بيان اينكه نظرات متخصصان حاضر در اين نشست‌ها، در روز برگزاري همايش به صورت چکيده ارایه مي‌شود، عنوان کرد: از طرف ديگر در روز همايش تلاش خواهد شد تا بحث‌هاي مطرح شده در طول پنج پنل مذکور به صورت يکپارچه مطرح شود تا به نوعي به تدوين سندي براي کمک به اجرايي شدن هرچه بهتر نقشه جامع علمي کشور کمک شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :