آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3519
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 9:20
تعداد بازدید : 523

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:

تلویزیون اینترنتی با کمک صدا و سیما عرضه مي شود

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از عرضه سرویس تلویزیون اینترنتی (IPTV) تا چندی دیگر خبر داد و اعلام کرد: این سرویس با کمک صدا و سیما عرضه می شود.

موبنا- صابر فیضی با بیان این مطلب گفت: با واگذاری این سرویس در سال جاری می‌توان امسال را واگذاری تلویزیون اینترنتی از سوی شرکت مخابرات ایران نامید.
وی افزود: کانال‌های انتقال تصویر شبکه برای ارايه این سرویس آماده شده و مذاکرات با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در این زمینه آغاز شده است.
به گفته وی، ارايه IP-TV مستلزم تهیه محتوا برای انتشار، مدیریت محتوا و رساندن آن با کیفیت و امنیت مناسب به کاربر نهایی است، برای این منظور شبکه تست شده است.
 IP-TV یک پدیده جهانی است که فرصتی را برای شرکت‌های مخابراتی برای استفاده بهتر از زیرساخت‌های خود به منظور ارسال ویدیو و محتوای دیجیتالي روی شبکه‌های IP فراهم کرده است.
امروزه بسیاری از سرویس‌دهندگان باند وسیع ارايه سرویس‌های نوین تلویزیونی را روی شبکه‌هایIP آغاز کرده‌اند. به علت توسعه باند وسیع و پیشرفت‌های چشمگیر در ارايه فناوری‌هایی چون ADSL2+ که توان پخش محتوای چند‌رسانه‌ای را با کیفیت بالا دارند بازار IP-TV پتانسیل بسیار خوبی برای رشد پیدا کرده است.
 پخش دیجیتالی تلویزیون، ویدیو بر طبق تقاضا، فیلم بر طبق تقاضا که کاربران از یک «بانک فیلم»، فیلم مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنند، برنامه‌ها و محتواهای ذخیره ‌شده‌ای که لزومی به مشاهده بهنگام آنها نیست و کاربر می‌تواند آنها را دانلود و سپس مشاهده کند، سرویس‌های تلفنی گوناگون، دسترسی به اینترنت و آموزش از راه دور از جمله کاربردهای IP-TV است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :