آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3522
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 9:37
تعداد بازدید : 387

معاون نظارت رگولاتوری:

9 روز دیگر، کد تلفن شهرستان هاي تهران یکسان می شود

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از اجرايي شدن طرح هم كدي شهرستان هاي استان تهران تا 9 روز ديگر يعني 17 آذرماه خبر داد كه اين موضوع بر اساس مصوبه کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات انجام مي شود.

ایسنا - حسن رضواني درباره اجرايي شدن اين طرح در استان‌هاي ديگر گفت: اين موضوع به مرور زمان و براساس زمانبندي كه اعلام مي‌شود، در استان‌هاي ديگر اجرايي خواهد شد.
وي درباره خسارتي كه با توجه به اين هم‌كدي متوجه مخابرات مي‌شد، عنوان كرد: با توجه به اينكه تعرفه استاني جايگزين تعرفه شهري و بين‌شهري مي‌شود، ديگر ضرري متوجه مخابرات نخواهد بود.
او بیان کرد: تعرفه استاني تنها از زمان يکسان کردن پيش شماره‌هاي تمامی مراکز تلفن ثابت در سطح استان، اجرايي
 خواهد شد.
گفتنی است کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در آخرين جلسه شهريور ماه امسال، تعرفه يک دقيقه مکالمه شهري تلفن ثابت در سطح استان را تصويب و برای اجرا به شرکت مخابرات ابلاغ کرده است.
اين مصوبه در راستاي مصوبه سال گذشته هيات وزيران مبني بر اجراي يکسان کردن کد تلفن ثابت شهرستان‌هاي استان تهران تدوين شد و به تصويب اعضاي کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي رسيد.
هم‌اکنون اين مصوبه به شرکت مخابرات ابلاغ و براساس آن از مسوولان اين شرکت خواسته شده است تا برنامه زمانبندي اجراي طرح يکسان‌سازي کدها در سطح استان را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ارايه دهند.
پيش از اين شرکت مخابرات ايران، تعرفه‌هاي پيشنهادي استاني خود را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات ارایه کرده بود که پس از بررسي‌هاي کارشناسي، تعرفه استاني در جهت جبران کاهش درآمد مخابرات در راستاي هم کدسازي در سطح استان مورد تصويب قرار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :