آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35220
تاریخ انتشار : 17 مهر 1392 10:22
تعداد بازدید : 876

هشدار گارتنر به صاحبان کسب و کار:

به روز کداک و بلک بری نیفتید!

شرکت گارتنر اعلام کرده است شرکت‏ هایی که نتوانند به موازات پیشرفت‏ های صورت گرفته در دنیای فناوری تغییر کنند، به جمع شرکت‏ های ورشکسته و رو به زوالی مثل کداک، بلک بری و وانگ خواهند پیوست.

همکاران سیستم- تحلیل‏گران شرکت پژوهشی گارتنر هشدار داده‏‌اند که شرکت‏‌ها و کسب و کار‌ها باید همگام با پیشرفت‏‌های دنیای آی‌تی حرکت کنند. رشد انفجارگونه داده‏‌ها و اطلاعات، افزایش استفاده از حسگر‌ها در مناطق و اماکن مختلف و فناوری چاپ سه‌بعدی از جمله پیشرفت‏‌هایی مورد اشاره شرکت گارتنر هستند. تحلیل‏گران گارتنر گفته‌‏اند شرکت‏‌هایی که نتوانند خود را با آهنگ پیشرفت این فناوری‏‌ها هماهنگ کنند، به سرنوشت شرکت‌‏هایی مثل کُداک، بلک‌بری و وانگ دچار خواهند شد که نتوانستند نیروهای جدید حاکم بر بازار فناوری را بشناسند. تحلیل‏گران این شرکت همچنین هشدار داده‏‌اند مدیران آی‌تی سازمان‏‌ها که خود را با فناوری‏‌های جدید سازگار نکنند، در ‌‌نهایت به متصدی سیستم‌‏های قدیمی و خارج از رده تبدیل خواهند شد.
برآوردهای این شرکت پژوهشی نشان می‌‏دهد که کسب و کارهای تجاری در سال ۲۰۱۴ حدود 3/8 میلیارد دلار در بازارهای آی‌تی هزینه خواهند کرد که این رقم 3/6 درصد بیشتر از سال جاری خواهد بود. البته این خبر لزوما برای همه عرضه‌‏کنندگان محصولات و خدمات آی‌تی خوشایند نخواهد بود، چراکه دو سوم از شرکت‏‌هایی که در مطالعه گارتنر شرکت کرده‌‏اند گفته‌‏اند قصد دارند تامین‏‌کنندگان خدمات آی‌تی خود را تا سال ۲۰۱۷ تغییر دهند.
تحلیل‏گران آی‌تی در این کنفرانس پیش‌‏بینی کرده‌‏اند که فناوری تراشه‌‏های حسگر و ابزارهای روبوتیک از جمله مهم‌ترین فناوری‏‌ها در سال‏‌های آینده خواهد بود. براساس گفته آنها، عصرِ آینده عصرِ اقتصاد صنعتی دیجیتالی است و ممکن است بسیاری از شرکت‏‌های مطرحی مثل سیسکو، اوراکل و مایکروسافت که در دنیای آی‌تی امروز پیشتاز هستند، در اقتصاد صنعتی دیجیتالی جدید استیلای خود را از
دست بدهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :