آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35225
تاریخ انتشار : 17 مهر 1392 10:32
تعداد بازدید : 831

وزارت ارتباطات: رفع فیلتر فیس بوک در دست بررسی است

کمیته فیلترینگ: کذب محض است

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در حال حاضر هیچ برنامه ای برای بررسی رفع فیلتر فیس بوک ندارد.

خبرگزاری مهر- عبدالصمد خرم‌آبادی در مورد خبر منتشر شده از سوی روابط عمومی ‌وزارت ارتباطات مبنی بر در دست بررسی بودن رفع فیلتر فیس‌بوک گفت: فیلتر شبکه اجتماعی فیس‌بوک به لحاظ ماهیت جاسوسی این سایت و کثرت محتوای مجرمانه موجود در آن کماکان به قوت خود باقی است.
وی افزود: در کشور ما صدها شبکه اجتماعی اینترنتی آزادانه در حال فعالیت هستند و میلیون‌ها نفر عضو شبکه‌های اجتماعی داخلی هستند؛ بنابراین صرف شبکه اجتماعی بودن یک سایت تاثیری در فیلتر آن
ندارد.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: برخی از شبکه‌های اجتماعی داخلی به تنهایی چند میلیون نفر عضو دارند و در زمینه‌های مختلف با هم در حال تبادل اطلاعات هستند.
مشاور قضایی دادستان کل کشور گفت: طبق قانون جرایم رایانه‌ای تنها مرجع ذی‌صلاح قانونی برای اظهارنظر در خصوص فیلتر و رفع فیلتر پایگاه‌های اینترنتی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.
وی گفت: رفع فیلتر فیس‌بوک به هیچ وجه در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مطرح نبوده و نیست و این کارگروه در حال حاضر نیز هیچ برنامه‌ای برای بررسی رفع فیلتر فیس‌بوک ندارد.
خرم‌آبادی گفت: اخباری که به نقل از روابط عمومی ‌برخی نهادها در مورد در دست بررسی بودن رفع فیلتر سایت فیس‌بوک منتشر شده کذب محض است.
روز دوشنبه روابط عمومی ‌و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که موضوع رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی در کارگروهی خارج از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال بررسی است که به محض دریافت نتایج بررسی‌ها و تصمیمات اتخاذ شده به طور رسمی ‌به اطلاع عموم مردم
خواهد رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :