آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3531
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 10:18
تعداد بازدید : 598

ریيس کميسيون صنايع مجلس:

تحريم ها فرصتي براي ارتقاي توليدات داخلي ICT است

ریيس کميسيون صنايع و معادن مجلس با اشاره به اينكه اقدامات خوبي در حوزه ICT تا كنون انجام شده است، گفت: اين قضيه نشان مي دهد تحريم هاي بسياري كه عليه ما وجود دارد هيچ تاثيري ندارد.

ایسنا- سيد حسين هاشمي با اشاره به اينكه هدف تحريم‌ها اين است كه حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات چالش‌برانگيز شود اظهار داشت: تحريم‌ها علاوه براينكه محدوديت نيست بلكه فرصت‌ساز است و اين فرصت را به شركت‌ها و فعالان داخل كشور مي‌دهد كه در عرصه توليدات داخلي قدم بردارند چرا كه در كشور ما پتانسیل‌هاي خوبي در اين حوزه وجود دارد.
او خاطر نشان كرد: تا به حال كه با تحريم‌ها مواجه بوديم اما اقدامات خوبي در حوزه ICT و ديگر حوزه‌ها انجام شد به گونه‌اي كه نياز ما را تا حدي به ساير كشورها رفع كرد.
هاشمي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه در راستاي ارتقاي سرعت اينترنت چه فعاليت‌هايي را مجلس انجام داده است، اذعان كرد: مجلس درصدد اين است كه سرعت اينترنت را براي كاربران خانگي افزايش دهد و به این منظور جلساتي نيز با وزارت ICT داشتيم كه اميدواريم هرچه زودتر اين موضوع به سرانجام برسد و شاهد برداشته شدن محدوديت 128 kbps براي كاربران خانگي باشيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :