آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3534
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 10:33
تعداد بازدید : 640

رييس كل سازمان توسعه تجارت ايران:

ارایه گواهينامه كيفيت شرط ورود كالاي چيني به ايران

در حالی که بخش بزرگی از واردات کالاهای ICT به ایران از کشور چین صورت می گیرد رييس كل سازمان توسعه تجارت ايران از اعمال استاندارد اجباري بر 4 هزار و 600 قلم كالاي وارداتي از چين خبر داد.

ايسنا- حميد صافدل در ديدار با معاون وزير بازرگاني چين در تهران گفت: در تفاهم‌نامه اخير با اين كشور كه از 10 آذرماه سال جاري اجرايي مي‌شود براي 4 هزار و 600 قلم كالاي وارداتي از چين در مبدا و توسط كارشناسان ايراني گواهینامه كيفيت صادر و سپس وارد ايران مي‌شود كه اين امر به جلوگيري از ورود كالاي غير كيفي به كشور منجر خواهد شد.
وي افزود: چين اولين شريك تجاري ايران است كه آمار صادرات و واردات از آن رو به افزايش است. رييس كل سازمان توسعه تجارت ايران از آمادگي كشور براي افزايش اقلام صادراتي ايران به چين مانند خشكبار، موادغذايي، فرش و تابلو فرش، صنايع دستي و مصنوعات چرمي خبر داد.
وي خاطرنشان كرد: تسهيل روابط بانكي، برگزاري نشست كميته تجاري مشترك بين دو كشور، تسهيل امور گمركي و حكميت اتاق‌هاي بازرگاني براي رفع اختلافات ميان شركت‌هاي دو طرف ديگر مباحثي كه بايد مورد توجه دستگاه‌هاي متولي تجارت خارجي دو كشور قرار گيرد.
وي ميزان صادرات به چين را در 9 ماهه اول سال 2011 ميلادي 3/4 ميليارد دلار و واردات از اين كشور را 5/5 ميليارد دلار عنوان كرد و افزود: همكاري طرف چيني در جلوگيري از قاچاق و همچنين ثبت سفارش كالاهاي چيني از خود كشور چين مي‌تواند به شفاف‌سازي تراز تجاري دو كشور كمك كند.
صافدل با اشاره به موفقيت چين در اجراي مديريت واردات، همكاري همتاي چيني خود در انتقال تجربه و دانش اين كشور در اين زمينه به ايران را خواستار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :