آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3537
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 10:49
تعداد بازدید : 634

پرویز رحمتی در مراسم قدردانی از دست‌اندرکاران پروژه پورتال کشور

گسترش وجه بین الملل ارتباطات سازمان از محورهای توسعه پورتال است

طی مراسمی با حضور نمایندگان شورای مرکزی سازمان و اعضا ی هیات رییسه سازمان نصر تهران از اعضای تیم ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار و دست اندرکاران اجرای پروژه پورتال سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور تقدیر شد.

روابط عمومی سازمان- در این نشست، یوسفیان به عنوان ناظر پروژه با ارایه گزارشی از روند برگزاری مناقصه پورتال  گفت: همزمان با شکل‌گیری نخستین هیات مدیره سازمان تهیه پورتال در دستور کار قرار گرفت و به این منظور در سال 1384 مناقصه‌ای برگزار شد. پس از ارزیابی‌های اداری، فنی و مدیریتی پیشنهادها، شرکت تاژان به عنوان نفر دوم ارزیابی فنی به عنوان پیمانکار پورتال سازمان انتخاب شد و تا هفته گذشته نیز محصول این شرکت به عنوان پورتال اصلی سازمان برای کاربران در دسترس  بود.
وی افزود: در دوم دوم هیات‌مدیره نیز  بر اساس نیازهای مطرح شده تهیه یک پورتال جامع در دستور کار قرار گرفت و مناقصه‌ای به این منظور با حضور پنج شرکت داده پردازان دوران، تجارت الکترونیک راد، توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات سیگما، گلسرخ آذرآبادگان و سازه اطلاعات سامان برگزار شد. پس از بررسی پروپوزال‌های رسیده و ارزیابی‌های فنی توسط یک تیم فنی بسیارمجرب، شرکت سازه اطلاعات سامان به عنوان برنده این مناقصه انتخاب و در نهایت پس از عقد قرارداد و بر اساس برنامه زمانبندی چهار ماهه،  از شهریور ماه سال جاری پروژه مذکور آغاز و هم اکنون نسخه اطلاع‌رسانی پورتال سازمان نصر کشور بهره‌برداری و جایگزین پورتال تاژان شده است.
وی از راه‌اندازی برخی سرویس‌ها در پورتال‌های استانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت:  برای پیاده‌سازی و فعال‌سازی سرویس‌های مورد نظر استان تهران به عنوان استان پایلوت انتخاب شده و امید است با همکاری دوستان و دبیرخانه سازمان طی دو ماه آینده، شاهد عملیاتی شدن پورتال استانی نیز باشیم.
در ادامه این مراسم مهندس رحمتی، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز ضمن تشکر از دست‌اندرکاران اجرای پروژه، افزود: با توجه به اینکه کسانی که در فرآیند انجام فعالیت‌های مربوط به شکل‌گیری پورتال نقش داشتند، سازمان را به نوعی محمل و ماوای صنف می‌دانند و تمام وقت و انرژی که صرف کردند تحت تاثیر همین موضوع بود.
وی ابزار امیدواری کرد ظرفیت تخصصی که در این ارتباط وجود دارد در جهت ارتقای پورتال سازمان حرکت کرده و نیازمندی‌های سازمان تامین شود.
مهندس رحمتی گسترش وجه بین‌المللی ارتباطات سازمان را به عنوان یکی از محورهای توسعه پورتال برشمرد و اظهار داشت: راه‌اندازی بخش انگلیسی پورتال، نقش مهمی در معرفی توانمندی‌های سازمان در زمینه برقراری ارتباط با سایر تشکل‌های فراگیر کشورهای دیگر دارد و باید به عنوان محور توسعه پورتال در نظر گرفته شود. چرا که ابتدایی‌ترین رسانه برای ایجاد ظرفیت تعامل، پورتال سازمان است.
در بخش پایانی این نشست نیز از اعضای  هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار  و دست‌اندرکاران اجرای این پروژه  به شرح ذیل تقدیر و قدردانی  شد:
امیر پورناصریان، مدیرعامل شرکت تاژان سیستم پیمانکار پورتال قبلی سازمان
ساسان شیردل، عضو هیات‌مدیره سازمان نصر تهران
انوش اوحدی، عضو هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار
محمد کریمی، عضو هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار
پورلطیفی، عضو هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار
محمد نظارات، عضو هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار
شهرام ثبوتی‌پور، نماینده شورای مرکزی و عضو کمیته راهبری
سید حسن‌هاشمی، نماینده شورای مرکزی و عضو کمیته راهبری
فرشاد جعفریان، نماینده شورای مرکزی و عضو کمیته راهبری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :