آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35382
تاریخ انتشار : 20 مهر 1392 11:14
تعداد بازدید : 587

تعیین سرپرست شورای عالی فضای مجازی ابهام دارد

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: در تصمیمی که برای تعیین سرپرست شورای عالی فضای مجازی گرفته شده، ابهاماتی وجود دارد. تصمیم گیری در مورد عزل دبیر شورا و رییس مرکز به اعضای شورا برمی گردد.

مهر- محمد سرافراز عضو شورای عالی فضای مجازی و معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما گفت: در مورد تصمیمی که برای تعیین سرپرست شورای عالی فضای مجازی گرفته شده، ابهاماتی وجود دارد. مشخص نیست دبیر قبلی شورا استعفا داده یا عزل شده است. چون اگر بحث عزل باشد، تصمیم‌گیری در مورد عزل دبیر شورا و رییس مرکز به اعضای شورا برمی‌گردد. اگر هم بحث استعفا باشد، باید بگویم که هنوز توضیح رسمی در این زمینه ارایه نشده است. وی افزود: مکانیسمی که برای تعیین دبیر شورا و رییس مرکز پیش‌بینی شده یک پروسه فراقوه‌ای است تا در نهایت این شورا بازده بالایی داشته باشد و بتواند به خوبی کار کند. پس اینکه این شورا به عنوان زیرمجموعه یک وزارتخانه فعالیت داشته باشد، کار درستی نیست. عضو شورای عالی فضای مجازی افزود: کارهای پراکنده خوبی در این بخش انجام شده اما باید به این سمت حرکت کنیم که فضای مجازی مستقلی را برای خودمان داشته باشیم که آسیب‌های اینترنت جهانی به آن وارد نشود. ما به یک مرکز بسیار قوی برای این کار نیاز داریم که بتواند همه نوع سرویس و خدمت را به مردم ارایه دهد و در عین حال از مضرات اینرنت جهانی هم مصون باشد. هر چه زمان بگذرد و ما دیرتر اقدام کنیم، بیشتر ضرر خواهیم کرد.
وی گفت: هروقت صحبت از اینترنت می‌شود، خیلی‌ها می‌گویند اینترنت باید آزادانه در دسترس باشد این در حالی است که در همه جای دنیا خط قرمزهایی در زمینه اینترنت وجود دارد و ما هم باید این خط قرمزها را داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :