آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35383
تاریخ انتشار : 20 مهر 1392 11:15
تعداد بازدید : 592

پیشنهاد پلیس برای ایجاد گشت امنیت در اینترنت

به گفته فرمانده فرمانده انتظامی مازندران از آنجا که بسیاری از جرایم سازمان یافته در فضای مجازی و در قالب فناوری های روز دنیا اتفاق می افتد،در فضای مجازی هم باید گشت امنیت داشته باشیم.

فارس– سردار مسعود جعفری‌نسب در همایش تخصصی پلیس فتا که با حضور فعالان فضای مجازی در سالن سلمان هراتی مجتمع فرهنگی اداره کل ارشاد مازندران، گفت: هیچ نقطه‌ای نمی‌تواند از چشم فناوری و ارتباطات مدرن دنیای امروز، پنهان باشد.
وی با اشاره به اینکه مانند گشت امنیت در شهرها، در فضای مجازی هم باید گشت امنیت داشته باشیم، افزود: بسیاری از جرایم سازمان‌یافته در فضای مجازی و در قالب فناوری‌های روز دنیا اتفاق می‌افتد.
جعفری‌نسب با بیان اینکه در گذشته تمام این فضا در دست دشمن بود و بهره می‌برد و مردم و نظام را از طریق اینترنت، به چالش می‌کشاند، گفت: فضا در کشور به گونه دیگری بود اما دشمن در اینترنت به گونه دیگری نشان می‌داد.
وی گفت: بسیار زود توانستیم فضای مجازی را از فضای تهدید به فرصت تبدیل کنیم، چراکه اینترنت هم فرصت و هم تهدید
است.
فرمانده انتظامی مازندران از وجود پرونده‌های سنگین در فضای مجازی خبر داد که گاهی ‌یکهزار و 300 خانواده را درگیر کرده است، گفت: ما دشمن را در فضای مجازی منکوب می‌کنیم.
وی با تاکید بر اینکه وبلاگ‌نویسان جوان در مقابل وبلاگ‌نویسان خارجی ایستاده‌اند، گفت: روزی با اسلحه در مقابل دشمن می‌ایستادیم و امروز در فضای مجازی با دشمن مقابله
می‌کنیم.
وی همچنین گفت: امروز وبلاگ‌نویس جوان ما توانسته است سامانه دشمن را به هم بریزد و ما فعالان فضای مجازی را به عنوان سربازان افتخاری نیروی انتظامی قلمداد می‌کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :