آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35394
تاریخ انتشار : 20 مهر 1392 11:39
تعداد بازدید : 722

هر روز بهتر از دیروز

شلوار جین، مساله جنجال برانگیز نخست وزیر اسراییل در هفته گذشته بود که کاربران ایرانی در توییتر آن را حل کردند. اعتراض کاربران ایرانی نسبت به سخنان نتانیاهو در آخرین روز نشست مجمع در نیویورک نه تنها در توییتر بلکه در دیگر شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و حتی وبلاگ ها، سراسر جهان را متوجه خود کرد. اما هفته گذشته اعتراض کاربران ایرانی نسبت به اظهارنظر نتانیاهو در مصاحبه با بی بی سی، بیشتر با تمسخر وی همراه بود تا عصبانیت از گفته هایش.

بهار ادیبان

واکنش ایرانی‌ها در فضای مجازی نسبت به سخن وی که گفته بود ایرانی‌ها جین نمی‌پوشند، چنان گسترده بود که سوژه رسانه‌های خارجی هم شد.
مساله فیلتر ماندن یا نماندن فیس‌بوک نیز که هر کدام از مسوولان هر روز موضع تازه‌ای در مقابل آن می‌گیرند نیز موضوع بحث برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی بود.
اما هفته گذشته، روز جهانی کودک بود. به همین مناسبت ماجرای لایحه اجازه ازدواج با فرزندخوانده‌ها که موجب عصبانیت بسیاری از مردم شده، در فضای مجازی موجب بروز انتقادات و اعتراضات بسیاری نسبت به این پیشنهاد
شد.
یکی از جذاب‌ترین بخش‌های شبکه‌های اجتماعی امروز، گزارش‌های وزیر امور خارجه از فعالیت‌هایش در فیس‌بوک است. محمدجواد ظریف به عنوان یک دولتمرد، بیش از آنچه فکر کنید در فضای مجازی فعال است و تقریبا گزارش‌های روزانه‌اش را آنجا منتشر می‌کند که مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. کاربران شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده در ایران این فعالیت را برای آزاد شدن دسترسی به این شبکه‌ها، به فال نیک گرفته‌اند.
یکی دیگر از سوژه‌های جدید در فضای مجازی مطرح شدن نام حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران به عنوان کاندیدای دریافت جایزه صلح نوبل بود که واکنش کاربران ایرانی را برانگیخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :