آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35398
تاریخ انتشار : 20 مهر 1392 11:46
تعداد بازدید : 722

خداحافظ سیمبیان خداحافظ می گو

در پی واگذاری نوکیا به مایکروسافت، این شرکت فنلاندی رسما اعلام کرد که تا پایان سال جاری میلادی سیستم عامل می گو و سیمبین را از برنامه های خود حذف می کند.

موبنا- پس از مهاجرت نوکیا به ویندوزفون، این شرکت فنلاندی تصمیم گرفت تا استفاده از Symbian و Meego را کنار بگذارد و پس از تصاحب این شرکت توسط مایکروسافت، نوکیا به شکل رسمی اعلام کرد که سیمبیان و می‌گو از برنامه‌های این شرکت حذف خواهد شد.
چند سال پیش، نوکیا توسعه نرم‌افزاری سیمبیان را به شرکت Accenture واگذار کرد، به این ترتیب، این شرکت فنلاندی خود نرم‌افزار‌های مربوط به این پلات‌فورم را تولید نمی‌کرد و این وظیفه به Accenture محول شده بود. این شرکت نیز خبر از پشتیبانی از سیمبین تا سال 2016 داده بود. اما ایمیلی از نوکیا به کارکنانش، همه این تصمیم‌ها و برنامه‌ها را نقش بر آب کرد. چراکه نوکیا در این ایمیل، رسما از عدم پشتیبانی از سیمبین و می‌گو پرده برداشت و ارایه هرگونه به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای سیمبیان و می‌گو را از طریق فروشگاه نوکیا منتفی اعلام کرد.
بر این اساس، از اول ژانویه 2014 مصادف با 11 دی‌ماه، توسعه دهندگان این دو پلات‌فرم، دیگر قادر به توسعه و نشر نرم‌افزارهای خود در فروشگاه‌های نوکیا نخواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :