آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3542
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 11:15
تعداد بازدید : 631

مرکز تحقیقات نوکیا 25 ساله شد

مرکز تحقیقاتی نوکیا بیست وپنجمین سالگرد نوآوری هایش را با معرفی GEM و HumanForm جشن گرفت.

فناوران- مرکز تحقیقاتی نوکیا که در سال 1986 تاسیس شد، یکی از بازوهای تحقیقاتی شرکت نوکیاست. این مرکز در هلسینکی فنلاند ایجاد شد و هم اکنون آزمایشگاه‌هایی در سراسر دنیا، در مراکز دانشگاهی پیشرفته، موسسات تحقیقاتی و شرکای صنعتی دارد.
مرکز تحقیقاتی نوکیا مرزهای جدیدی از قابلیت‌های موبایل را کشف و چالش‌های علمی را حل می‌کند تا نوکیا بتواند برای تجربیات موبایلی راهکارهایی در آینده ارایه دهد.
این مرکز یک شبکه تحقیقاتی جهانی است که علاوه بر فنلاند در پنج آزمایشگاه بزرگ مستقر است که 500 عامل اجرایی از 12 منطقه در سراسر دنیا مانند آمریکا، انگلیس، هند، چین و آفریقا دارد.
 طی 25 سال، این مرکز به نوکیا کمک کرده تا نوآوری‌ها و ابتکاراتی برای تغییر بازار ایجاد کند؛ برای مثال اولین گوشی موبایل دستی در سال 1987، اولین تماس دیجیتال GSM در سال 1991، آنتن داخلی در سال 1998 در گوشی 8810 نوکیا، اولین سرویس تجاری ارسال پیام‌کوتاه در سال 1993، فناوری مرور وب با موبایل در سال 1997، اولین تماس از طریق شبکه G3 در سال 2001، دسترسی به Wi-Fi در سال 2007 با گوشیN95  نوکیا و تماس‌هایی با وضوح HD در سال 2009 طراحی و تولید شد.
فِرِد اِسلِزک، سخنگوی مرکز تحقیقاتی نوکیا گفت: «به زبانی ساده بگویم که اگر تنها چند تا از فناوری‌هایی که مرکز تحقیقاتی نوکیا تولید کرده وجود نداشتند، سراسر دنیا امروز جای متفاوتی ‌بود. وی معتقد است، نقش NRC در برخی از پیشرفت‌های بنیادی که امروز برای ما عادی شده، دیده می‌شود، از اولین گوشی موبایل تا آنتن داخلی و اولین گوشی مجهز
به اینترنت  Wi-Fi.
به گفته وی، به علت گسترش جهانی این مرکز، نوکیا قادر است راهکارهایی برای چالش‌ها ابداع کند؛ این چالش‌ها از تقاضای گوناگون مردم و موبایل‌های‌شان  در سراسر دنیا برخواسته است.
فرد افزود: مرکز تحقیقات نوکیا 12 آزمایشگاه در چهار قاره جهان دارد. با در نظر گرفتن اختلافات فرهنگی گسترده، محیط‌ها و مهارت‌های مختلف در جغرافیای جهان، مرکز تحقیقاتی نوکیا نوآوری‌هایی خلق می‌کند تا تفاوت ایجاد کند.
بر اساس گزارش نوکیا، مرکز تحقیقات نوکیا به نوآوری ادامه می‌دهد تا روش برقراری ارتباط ما با یکدیگر را تغییر دهد.
NRC از محاسبات متنی تا نانوتکنولوژی، در صدر پیشرفت‌های غیرمنتظره فناوری است که باعث تغییر در روش‌های تعامل کاربران با جهان پیرامون در سال‌های آینده می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :