آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35482
تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 10:14
تعداد بازدید : 635

مدیرعامل پست:

تورم نباشد نرخ پست افزایش نمی یابد

به گفته مدیرعامل پست، برخی هزینه کردها نظیر پس انداز سالانه، بابت پایان خدمت ۳۰ سالگی پرسنل موجب شده که تاکنون هزینه ها و درآمدهای پست سر به سر نباشند.

خبرگزاری تسنیم- محمدحسن کرباسیان درباره فازهای در نظر گرفته شده برای افزایش نرخ خدمات پستی در کشور، گفت: ما به هیچ عنوان دوست نداریم که نرخ خدمات پستی افزایش یابد زیرا اصولا با میزان رضایت‌مندی مشترکان رابطه غیرمستقیم دارد و هرگونه افزایشی از میزان رضایت‌مندی آنها می‌کاهد. وی با بیان اینکه اگر در کشور تورم وجود نداشته باشد ما قول می‌دهیم که افزایش نرخی نداشته باشیم، افزود: امسال برای جبران هزینه‌های خود مجبور به افزایش نرخی در خدمات خود شدیم به‌‌رغم اینکه بخش اعظمی از درآمد ما و نزدیک به 60 درصد از آن براساس قرارداد با سازمان‌ها تامین می‌شود و به عبارتی دیگر این بعد خارج از بحث نرخ خدمات است.

افزایش نرخ تا 15 درصد موثر است
وی گفت: تنها نزدیک به 10 تا 15 درصد از هزینه‌های افزایش یافته ما، از طریق افزایش نرخ جبران خواهد شد هر چند که باز هم می‌گویم، افزایش نرخ ممکن است در بخشی به ما کمک کند ولی در مجموع چیز خوبی نیست و به خاطر همین می‌گویم که امیدوارم تورم بیشتر نشود. مدیرعامل شرکت پست افزود: با توجه به قراردادهای کاری که با سازمان‌ها و شرکت‌ها داریم، وقتی 30 درصد رشد نرخ داشته باشیم بیش از 15 درصد افزایش درآمد نخواهیم داشت.

نبود تورم، فاز دوم افزایش نرخ‌ها را منتفی می‌کند
کرباسیان در خصوص اینکه فاز بعدی افزایش نرخ خدمات با توجه به رویه ترسیمی پست، چه زمانی اجرایی خواهد شد، گفت: امیدواریم تورم نداشته باشیم تا به قطعا بگویم که این فاز، فاز آخر بوده است اما اگر افزایش تورم داشته باشیم، ممکن است وارد فاز دوم ه
م شویم.
وی درباره اینکه اگر اعداد و ارقام بودجه و هزینه‌های پست را کنار هم بگذاریم، منابع و هزینه‌ها سر به سر به نظر می‌رسد، پس چرا گفته می‌شود که هنوز درآمدها به نقطه سر به سری با هزینه‌کردها نرسیده است، گفت: 90 درصد هزینه‌های ما از محل بودجه می‌رسد اما در مقابل پرداخت‌هایی داریم که نیاز به نقدینگی فوری و بالعکس پرداخت‌هایی هم داریم که نیاز به نقدینگی درجا ندارد. وی افزود: به عنوان مثال پست باید هر سال هزینه‌ای را بابت پایان خدمت پرسنل در موعد 30 سالگی در نظر بگیرد که این موارد در درآمد و هزینه‌های سازمان دیده شده است اما در عمل سازمان در پرداخت روز خود کم نمی‌آورد و از این جهت گفته می‌شود که هزینه‌ها همچنان سر به سر نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :