آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35485
تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 10:17
تعداد بازدید : 714

وزیر ارتباطات:

شورای رقابت در جایگاه تعیین تعرفه تلفن ثابت نیست

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزایش تعرفه شرکت مخابرات غیرقانونی است و در صورت اجرا، مسوولان مخابرات به دستگاه قضایی معرفی می شوند.

خبرگزاری فارس- محمود واعظی با بیان این مطلب گفت: براساس اختیاراتی که مجلس شورای اسلامی به کمیسیون تنظیم مقررات داده است، تنها مرجعی که می‌تواند تعرفه‌های مخابرات را تعیین کند و افزایش دهد این کمیسیون است.
وی گفت: کمیسیون تنظیم مقررات، تاکنون تصمیمی برای افزایش نرخ تعرفه تلفن‌های ثابت نگرفته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مخابرات باید رویه کنونی را کنار بگذارد، چون زمانی که به سود مخابرات است،‌ این شرکت به سوی کمیسیون تنظیم مقررات حرکت می‌کند و زمانی که به سودش نیست، تمایل به شورای رقابت دارد. واعظی افزود: شورای رقابت اختیاری برای مشخص کردن تعرفه ندارد و براساس استعلامی که از معاون حقوقی ریاست جمهوری صورت گرفت، مشخص شد که این اختیار تنها برعهده کمیسیون تنظیم مقررات است. وی گفت: از دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور نیز درباره تعرفه سوال شده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره افزایش پهنای باند نیز گفت: در برنامه 100 روزه امیدواریم پهنای باند از 72 گیگابیت بر ثانیه به حدود 95 برسد.

براساس قانون عمل شده است
این در حالی است که پیش از این سخنگوی شرکت مخابرات ایران در خصوص تعرفه‌های جدید تلفن ثابت گفته بود: تعرفه‌های جدید تلفن ثابت، در قبوض مهر مشتریان این شرکت اعمال خواهد شد. داود زارعیان افزود: افزایش تعرفه تلفن ثابت براساس مصوبه شورای رقابت صورت گرفته و شرکت مخابرات به تصمیمات قانونی پایبند است. وی درباره تعرفه جدید تلفن ثابت گفت: تعرفه هر پالس تلفن ثابت از پنج هزار و 103 ریال به پنج هزار و 871 ریال افزایش خواهد یافت. در همین حال، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات نیز گفت: شرکت مخابرات براساس قانون، حق افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت را ندارد.
لطف‌الله سبوحی افزود: درخواست افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب نرسید و در صورت تغییر تعرفه‌ها، مخابرات خود را در مقابل دولت و مردم قرار داده است.
وی گفت: کمیسیون تنظیم مقررات، مجری قانونی تعیین تعرفه‌های جدید است و شرکت مخابرات باید تصمیمات این کمیسیون را اجرا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :