آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35486
تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 10:23
تعداد بازدید : 1106

طرح جامع ارتباطات ماه آینده در مجلس است

رییس کمیته ارتباطات مجلس از بررسی اساسنامه پست در این کمیته خبر داد و گفت: اگر این اساسنامه به تصویب نهایی برسد شرکت پست به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

موبنا- رمضانعلی سبحانی‌فرد با بیان این مطلب افزود: کمیته ارتباطات مجلس علاوه بر اساسنامه پست، بررسی طرح جامع ارتباطات را نیز در دستور کار دارد که بررسی آن تا یک ماه دیگر به پایان خواهد رسید.
نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب در مجلس شورای اسلامی درباره تنش بین وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی در گذشته و این که آیا بهتر نیست دبیر شورا وزیر ارتباطات باشد، گفت: در گذشته مدیریت شورای عالی فضای مجازی به گونه‌ای بود که در امور اجرایی هم وارد می‌شد و همین باعث اختلاف وزارتخانه و شورا
شده بود.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: اگر شورا به رسالت اصلی خود که همان سیاست‌گذاری است بپردازد، تنش ایجاد نمی‌شود ضمن اینکه چون رییس شورا رییس‌جمهور است با توجه به ارجاع مشکلات به وزارتخانه، اگر دبیر هم وزیر باشد کمتر تنش ایجاد می‌شود و کارها سرعت می‌گیرد.
وی در ادامه درباره واگذاری شماره‌های بی‌نام و نشان و تهدید خانواده‌ها با استفاده از این سیم‌کارت‌ها، گفت: هیچ شماره‌ای بدون نام و نشان نباید واگذار شود، واگذاری سیم‌کارت‌های بدون نام و نشان تخلف است.
رییس کمیته ارتباطات مجلس درباره احتمال بازگرداندن شرکت مخابرات به دولت، گفت: بازگرداندن صحت ندارد و شورای تجدید نظر در حال حاضر در حال بررسی صحت و سقم این واگذاری است.
سبحانی‌فرد افزود: ایراد به این است که چه بخشی از مخابرات باید واگذار می‌شده است چراکه بخشی از واگذاری‌ها جزو زیرساخت است که طبق اصل 44 نمی توان آنها را واگذار کرد.
نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب در مجلس گفت: اگر پس از بررسی مشخص شد بخش‌های زیرساختی هم واگذار شده است، باید آن بخش‌ها اصلاح شده و به دولت برگردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :