آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35498
تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 10:39
تعداد بازدید : 924

با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران و مرکز ثبت دامنه IR:

سمینار آشنایی با انجمن راهبری اینترنت پارسی زبانان فردا برگزار می شود

سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با همکاری مرکز ثبت دامنه IR (ایرنیک)- پژوهشگاه دانش های بنیادی، نخستین سمینار آموزشی «آشنایی با IGF و راهبری اینترنت» را برگزار می کند.

روابط عمومی‌ نصر تهران- در این سمینار آموزشی که قرار است دوشنبه ۲۲ مهرماه در محل ساختمان مرکزی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار شود، مباحثی همچون معرفی IGF و روند تکامل و محتوای آن، انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان (Persian IGF) و برنامه‌های آن در راستای آگاه‌سازی و افزایش دانش عمومی ‌در خصوص مدیریت و راهبری اینترنت در سطوح جهانی و منطقه‌ای و نحوه مشارکت متخصصان در مباحث IGF مطرح می‌شود. آزاده داننده، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ضمن دعوت از تمامی‌ علاقه‌مندان حوزه راهبری اینترنت برای شرکت در این سمینار، به مشارکت و حمایت سازمان نصر تهران از راه‌اندازی و اجرای برنامه‌های انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان خبر داد.
وی افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران به عنوان یکی از نخستین حامیان این انجمن در اجرای برنامه‌های آن مشارکت خواهد داشت.
شهرام ثبوتی‌پور، عضو هیات موسس انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان نیز، با تشریح همکاری مرکز ثبت دامنه IR (ایرنیک) و سازمان نصر تهران برای برگزاری این سمینار گفت: در حقیقت این دو مرکز را می‌توان به عنوان نخستین حامیان راه‌اندازی «انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان (PersianIGF)» تلقی کرد.
به گفته وی، شکل‌گیری انجمن راهبری اینترنت پارسی‌زبانان (PersianIGF) به عنوان یکی از انجمن‌های منطقه‌ای بحث و تبادل‌نظر در خصوص آینده حاکمیت اینترنت، در قالبی مجازی انجام می‌پذیرد.
براساس این گزارش این انجمن پاسخی به نیاز ذی‌نفعان اینترنتی فارسی‌زبان برای دسترسی بهتر به منابع اطلاعاتی مربوط به راهبری اینترنت و نقش‌آفرینی بیشتر در عرصه مباحثاتی است که در سطح جهانی در زمینه آینده حاکمیت اینترنت در جریان است.
سمینار آموزشی «آشنایی با IGF و راهبری اینترنت» ۲۲ مهر ماه سال ۱۳۹۲ از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در محل ساختمان مرکزی مرکز پژوهش‌های بنیادی واقع در ضلع جنوبی میدان شهید باهنر (نیاوران)، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، ورودی از درب غربی واقع در خیابان خان سفید، ساختمان مرکزی، سالن شماره ۲ برگزار شده و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :