آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3558
تاریخ انتشار : 8 آذر 1390 12:7
تعداد بازدید : 785

نگاهی به بهترین شهرهای آمریکا برای مشاغل فناوری

کدام مهارت IT در کدام شهر خواهان دارد

می گویند هر شهری جذابیت خاص خود را دارد. به طور مثال، نيويورک براي طراحي مد و سرمايه گذاري و بانکداري، سانفرانسيسکو براي برنامه نويسي کامپيوتر، لس آنجلس براي فيلم سازي و هنرهاي نمايشي و شهر نشويل براي آهنگ سازان و موسیقیدانان مناسب است. منطقه معروف سيليکون ولي در کاليفرنيا نیز با داشتن دانشگاه هاي معروفي همچون استنفورد و دانشگاه کاليفرنيا و به دليل اينکه از لحاظ فرهنگي محيطي باز، آزاد، پذيراي تازه واردان و مهاجران است جاي خوبي براي خوره هاي فناوری و کامپيوتر محسوب می شود. شهرهاي سانفرانسيسکو و واشنگتن که تقريبا 50 درصد جمعيتش تحصيلات دانشگاهی به بالا دارند از مثلا شهر ديترويت جذاب ترند.

ترجمه: نسترن صائبی
منبع: تلگراف

به طور خلاصه می‌توان گفت که در مواقع بروز بحران اقتصادی، صنعت فناوری یکی از حوزه‌هایی بوده که چندان تاثیری از این بحران نگرفته؛ چنانچه در سال گذشته در آمریکا، میزان استخدام نیرو در این حوزه چهار برابر بوده است. اما اگر به دنبال یک شغل در این حوزه هستید، بهتر است که فکر دره سیلیکون را از سر بیرون کنید. چون این منطقه با اینکه مهد نوآوری و سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، اما دیگر نیرویی استخدام نمی‌کند. سیاتل که یکی از 51 شهر بزرگ آمریکاست، از مدت‌هاست که رقیب شماره یک سیلیکون‌ولی در حوزه فناوری پیشرفته است، برخلاف دره سیلیکون تعداد زیادی کارمند فناوری در خود جای داده است. شرکت‌های بزرگی همانند مایکروسافت، آمازون و Boeing در این شهر قرار دارند. علاوه بر این، سیاتل در دهه گذشته ثابت‌ترین و پیوسته‌ترین رشد را در حوزه فناوری داشته است.
بعد از سیاتل، به ترتیب شهرهای بالتیمور، کلمبوس در ایالت اوهایو، رالی و سالت‌لیک سیتی بهترین شهرهای آمریکا برای مشاغل فناوری اطلاعات هستند.
شاخص‌های تعیین بهترین شهرها برای مشاغل فناوری
کارشناسان برای تعیین بهترین شهرها برای مشاغل فناوری، از اطلاعات مربوط به استخدام نیرو که توسط EMSI، یکی از شرکت‌های مدل‌سازی اقتصادی جمع‌آوری شده، استفاده کرده‌اند. مارک شیل، از گروه استراتژی پراکسیز در نموداری از میزان استخدام نیروی فناوری در شهرها، نشان داده که در 10 سال گذشته کدام شهرها بیشترین میزان به کارگیری نیرو را در تولید، صنعت نرم‌افزاری و خدمات فناوری اطلاعات داشته‌اند. وی این کار را برای پنج سال و دو سال گذشته نیز انجام داده است.
شهرهایی که بیشترین نیروی فناوری را از دست داده‌اند
برخلاف تمرکز بسیار سیلیکون ولی به مشاغل فناوری، این منطقه در رده هفدهمین شهر قرار گرفته است. این رتبه پایین نشان‌دهنده این واقعیت است که حتی با وجود رشد 5 درصدی در دو سال گذشته، این دره همچنان بزرگ‌ترین "از دست دهنده نیرو" در میان مناطق فناوری آمریکا بوده است؛ به طوری که در دهه گذشته 80 هزار نیروی کار خود را از دست داده است. براساس این گزارش، نیویورک در همین بازه زمانی بیشترین نیروی کار را در حوزه فناوری از دست داده و در رده 44 قرار گرفته است.
برترین شهرها در زمینه به کارگیری نیروی کار فناوری
علاوه بر پنج شهری که به عنوان بهترین‌ها برای مشاغل فناوری ذکر شد، جک سونویل (Jacksonville) در رده ششم، واشنگتن در رده هفتم، سن برناردینو- ریورساید در رده هشتم، سن‌دیه‌گو در رده نهم و ایندیانا پلیس در رده دهم قرار دارند. در بررسی‌هایی که انجام شده، سیاتل، کلمبوس، رایلی و سالت‌لیک سیتی مهد آموزش و تحقیقات فناوری به شمار می‌روند. علاوه بر این، سن خوزه که دانشگاه استانفورد در آن واقع شده و سانفرانسیسکو که دانشگاه مرکز پزشکی کالیفرنیا در آن قرار دارد، بهترین مناطق برای آموزش آکادمیک فناوری شناخته شده‌اند. البته این شهرها در به کارگیری نیروی کار در حوزه فناوری چندان موفق نبوده‌اند.
 هوستون، شهر لینوکس و یونیکس
هوستون در ایالت تگزاس آمریكا یكی از مراكز تولید نفت در كشور آمریكا محسوب می‌شود كه این پالایشگاه‌های نفتی بیش از پیش كارشناسان و متخصصان IT را جذب می‌كنند. مهم‌ترین تخصص‌های مورد نیاز در این شهر جاوا، .NET  و كارشناسان سیستم‌های عامل ویندوز، لینوكس و یونیكس است.
واشنگتن دی.سی، شهر نرم‌افزار
در این شهر تمام ادارات دولتی مركزی آمریكا واقع شده‌اند و از وزارتخانه‌ها گرفته تا آژانس‌ها و مراكز وابسته به دولت آمریكا در این شهر تمركز دارند. این مركز به صورت عمده فعالیت‌های خود را بر اساس خدمات IT تعریف كرده است و همین مساله موجب شده است تا تمركز آنها بر جذب متخصصان IT باشد. مدیر پروژه و مهندس نرم‌‌‌افزار تخصص‌هایی است كه در این شهر بیشتر به آنها نیازمندند.
كولومبوس، شهر وب
رشد مراكز درمانی و خدمات اقتصادی در شهر كولومبوس در ایالت اوهایو مهم‌ترین عاملی است كه نیاز به كارشناسان IT در این منطقه را تا چند برابر افزایش داده است. در این شهر مدیران پروژه، توسعه‌دهندگان وب، تحلیلگران اقتصادی و متخصصان نرم‌افزار بیش از دیگر كارشناسان IT شرایط استخدامی دارند.
دیترویت، شهر خودروسازی
دو سال قبل این شهر عنوان بدترین شهر آمریكا در زمینه اشتغالزایی در حوزه IT را به خود اختصاص داده بود كه هم‌اكنون با گذشت زمان توانسته است به عنوان یكی از بهترین شهرهای آمریكا در این زمینه مطرح شود. در این شهر كارخانه‌های بزرگ خودروسازی واقع شده‌اند كه متخصصان IT را با درآمدهای بالا جذب می‌كنند.
فیلادلفیا، شهر جاوا
شهر آفتابی فیلادلفیا به صورت گسترده نسبت به در اختیار گرفتن كارشناسان جدید برای حوزه‌های خدمات تجاری، بیمه، بهداشت و درمان احساس نیاز می‌كند و بر این اساس مدیران پروژه، تحلیلگران تجاری، كارشناسان سیستم‌های QA، توسعه‌دهندگان سیستم‌های Java و كارشناسان .NET می‌توانند مشاغل مورد نظر خود را با درآمد بالا به دست آورند.
ادیسون، شهر تحلیل بازار
از بعد از واقعه 11 سپتامبر، شهرهایی مانند ادیسون تمركز بیشتری بر جذب كارشناسان IT دارند. این شهر هم‌اكنون كارشناسانی كه در زمینه‌های مدیریت پروژه، تحلیل بازار، سیستم‌های Java و توسعه .NET فعالیت می‌كنند را به صورت گسترده با درآمد مكفی جذب می‌كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :