آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35599
تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 10:33
تعداد بازدید : 1124

کاربران فقط به آدرس chmail.ir وارد شوند

حمله فیشینگ به «چاپار»

واحد امنیت مجموعه سرویس های چاپار با اعلام یکی از حملات سازمان یافته هکرهای خارجی، از کاربران خود درخواست کرد که پیش از ورود به سرویس پست الکترونیکی چاپار، از آدرس https://www.chmail.ir، اطمینان حاصل کنند.

فناوران- براساس گزارش سیستم‌های امنیتی چاپار در شهریور ماه سال امسال، یک گروه خارجی پس از تست انواع حملات روی سرویس‌د هنده‌های چاپار و ناامیدی از دست‌یابی مستقیم به اطلاعات، با ثبت دامنه همنام چاپار، طرح‌ریزی حمله فیشینگ را در دستور کار خود قرار داده است.
این گروه با ثبت دامنه Chmail.in و استفاده از هم‌نامی نام دامنه، که می‌تواند طعمه خوبی برای فریب کاربران باشد، با شبیه‌سازی صفحه اول پست الکترونیک چاپار، تلاش کردند تا كاربران اطلاعات خود را در اين صفحه جعلي وارد کنند.
واحد ارتباطات دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی اعلام کرده است که براساس تحلیل اطلاعات حملات و ردپاهای بر جا مانده، اطلاعات گروهی از افراد دانشگاهی هدف این حملات بوده است که خوشبختانه از دسترسی بیگانگان مصون
مانده است.
این گزارش می‌افزاید: با توجه به احتمال تكرار اين حملات، ضروري است كاربران چاپار پيش از ورود نام كاربري و كلمه عبور خود، حتما از اينكه اين اطلاعات را در آدرس معتبر يعني https://www.chmail.ir وارد می‌کنند، مطمئن شوند و همچنين روي لينك‌هاي دريافتي از طريق پست‌های الکترونیکی كليك نكنند، مگر در حالتي كه مطمئن باشند اين لینک‌ها از يك فرد مطمئن فرستاده شده است.
مجموعه سرویس‌های چاپار اعلام کرده است کاربران می‌توانند در صورت دریافت ايميل مشكوك از طرف افراد و اشخاص خاص و یا حقوقی، با تماس با واحد پشتيباني کاربران از صحت آن مطلع شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :