آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 3561
تاریخ انتشار : 7 آذر 1390 12:16
تعداد بازدید : 1539

سند راهبردی توسعه ICT استان اصفهان تدوین شد

ريیس فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: سند راهبردی توسعهICT ( فناوری اطلاعات و ارتباطات) در استان اصفهان تدوین شد.

فارس - اصغر عابدی افزود: در تدوین این سند شاخص‌های عمومی استان در حوزه صنعت، کشاورزی، حمل و نقل و گردشگری مورد ارزیابی قرار گرفته و اسناد بالادستی همچون سند توسعه 1404 کشور، جهت‌گیری‌های دولت در حوزه فناوری، سند ملی توسعه فناوری تبادل اطلاعات (افتا) و طرح تحقق دولت الکترونیکي به دقت مطالعه شده است.
وی گفت: همچنین پروژه‌های اصلی انجام شده IT  در سطح استان اصفهان شناسایی و در خصوص میزان ارتباط این طرح‌ها با یکدیگر و نیز موفقیت‌ها و شکست‌های آنها نیز رصد شد.
ريیس فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان اصفهان افزود: در تهیه سند راهبردی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اصفهان در مورد با شرح وظیفه و ماموریت دستگاه‌های مرتبط با طرح، آهنگ رشد جمعیت، گستردگی جغرافیایی، وضعیت میزان سواد، نحوه ارتباط با سازمآنهای بالا دست و پایین دست و ارتباط آنها با مراجعه کنندگان نیز تحقیق و تفحص شده است.
وی در مورد استراتژی‌های این سند راهبردی یادآور شد: با اجرای سند توسعه ICT اصفهان، این استان به عنوان قطب توسعه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، استانی است پیشگام در توسعه پایدار اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و ایجاد دولت خوب در عصر دانش محوری که با بهره‌گیری از تمامی جنبه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در مسیر خدمت‌رسانی موثر از طریق گسترش کاربردهای الکترونیکی گام بر می‌دارد.
عابدی گفت: مدل مرجع تدوین این سند راهبردی بر اساس برنامه عمران سازمان ملل متحد (UNDP)  در پنج حوزه زیر ساختی، منابع انسانی، راهبردها و سیاست‌ها، محتوا و کاربردها و نهادها تقسیم‌بندی شده است.وی با اشاره به اینکه در محور زیر ساخت این سند، میزان استفاده از رایانه، هزینه ارتباطات، وجود یا نبود شبکه، جایگاه‌های اینترنتی فعال و غیر فعال، داشتن برنامه‌های مدون و نظام‌های تخصیص بودجه مورد ارزیابی قرار گرفته است، اضافه کرد: در محور منابع انسانی سند نیز آموزش و تربیت متخصصان، سطح سواد دیجیتالی شهروندان، مهارت‌های فنی کاربران، قابلیت کارآفرینی و نسبت کارکنان IT به کل نیروی انسانی ملاک عمل قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :