آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 35616
تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 11:1
تعداد بازدید : 690

برخورد با بانک هایی که ال سی 30 درصدی را اجرا نمی کنند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی با اشاره به اجرایی شدن ال سی 30 درصدی گفت: این بخشنامه اقتصاد کشور را از رکود تورمی در می آورد و راه را برای رسیدن به اقتصاد پویا و کار آمد تسهیل می کند.

ایسنا- محمد نهاوندیان افزود: اگر بخواهیم اقتصاد کشور از رکود و تورم خارج شود و به رونق دست یابد، همه باید همکاری‌های لازم را انجام دهند.
وی افزود: رونق بانک‌ها تابع رونق کل اقتصاد کشور است، اصولا فلسفه وجودی بانک هم چیزی جز تسهیل این امر نیست.
به گفته او گشایش ال‌سی 30 درصدی به تجارت و تولید کشور کمک و راه را برای رشد و پیشرفت هموار می‌کند.
نهاوندیان گفت: در شرایط فعلی وقتی سیاست‌گذاری اقتصادی ایجاب می‌کند که تسهیل کار بنگاه‌های تولیدی در دستور کار قرار گیرد، این مهم باید انجام شود.
وی گفت: برای رسیدن به رونق اقتصادی باید همه بانک‌ها کمک کنند و ال‌سی 30 درصدی را پرداخت کنند چراکه تسهیلات مورد نیاز بانک‌ها هم پرداخت شده است.
رییس اتاق بازرگانی ایران گشایش ال‌سی ۳۰ درصد را راهکاری برای رونق تولید و صنعت کشور دانست و گفت: این مهم باید اجرایی شود. در این خصوص نگاه کارشناسی مورد نظر، صورت گرفته است و از بانک‌های مربوطه در این طرح دعوت به همکاری شده است.
وی گفت: در صورت احراز تخلف بانک‌ها در اجرای این بخشنامه برخورد لازم با بانک متخلف صورت می‌گیرد.
براساس این گزارش میزان اعتبار برای گشایش ال‌سی با واکنش‌های متفاوتی از سوی بانک‌ها و بازرگانان روبه‌رو شد به طوری که بانک‌ها از اجرایی شدن این طرح راضی نیستند چراکه با توجه به شرایط فعلی و وجود تحریم‌های داخلی و خارجی امکان تحقق یافتن این امر را کم می‌دانند.
بانکداران بر این عقیده‌اند که میزان اعتبار داده شده کمتر از میزان واقعی 130 درصد است و بنابر تصمیم مجلس مبنی بر کاهش ال‌سی به 10 درصد، تعهد بانک نسبت به پرداخت میزان صحیح مبلغ به خریدار و فروشنده کمتر می‌شود و درواقع این تجار هستند که از این وضعیت ناراضی خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :